18. Marec 2018 hotelier
Baner_hotelier

Vykročiť zo svojho tieňa a upútať pozornosť celkom novej cieľovej skupiny sa podarilo nekorunovanému kráľovi fast foodov americkej sieti McDonald’s. V holandskom meste Bodegraven pri Amsterdame nedávno otvoril detský kútik inšpirovaný viktoriánskou dobou a Alenkou v ríši divov pod názvom McDonald´s McVillage alebo len krátko McVillage.

2010-03-mcvillage


Po novom kaviarenskom koncepte, ktorým dala zbožňovaná i zatracovaná značka svetu jasne najavo záujem o kultivovaného, „netéglikového“ hosťa, prichádza z krajiny tulipánov pilotný projekt ďalšej novinky. Je ním zábavno-náučný park pre deti, a to priťahujúci pozornosť nielen malých návštevníkov, ale aj ich rodičov. Prezrádza odvahu investora vstupovať do nových vôd a vážny záujem o vyznávačov zdravého životného štýlu.

Zákazníkov, ktorí sa fast foodom oblúkom vyhýbajú, McVillage na prvý pohľad upúta absolútne netypickým „sedliackym“ interiérom. Dnu ich vtiahne filozofia interaktívnej zóny pre deti do 7 rokov. Deti sa tu hrajú na „dedinu“ či skôr na farmu, pričom spoznávajú cestu zdravých potravín z poľa či dvora až k nim na tanier. Namiesto skákania, šmýkania či bezmyšlienkovitého ohadzovania sa farebnými loptičkami sa tu deti hrajú na farmárov, trhovníkov či šéfkuchárov. Hračky a obrázky bez slov stierajú medzi deťmi vekové aj jazykové bariéry.

Na rozlohe len 20 metrov štvorcových a s rozpočtom 150 000 eur vytvorilo tento svet zábavy a inšpirácie pre Mc Donald´s Europe holandské architektonické štúdio UXUS. Okrem dizajnovej stránky projektu sa autori zamerali najmä na odolnosť, životnosť a bezpečnosť použitých materiálov. Ako perličku zo spúšťania projektu do prevádzky zmieňujú testovanie prevádzky, ktoré vraj nemalo konca kraja. Deťom ani rodičom sa totiž nechcelo ísť z mcdonaldovskej farmy preč. Budúcnosť ukáže, či sa projekt osvedčí a či sa ho niekedy dočkáme aj na Slovensku.

kontakt

Fakturačná adresa: Kopanice 709/9D, 010 07 Žilina, Slovenská republika
IČO: 36693995, DIČ: 2022267643, IČ DPH: SK2022267643, Spoločnosť je zapísaná v OR SR Žilina, oddiel Sro, vložka č. 18197/L
PODROBNEJŠÍ KONTAKT |   FACEBOOK