Vyhľadávanie
Vyhľadať

Letný Liptov ožil rozprávkovým festivalom

Prázdniny úspešne odštartoval bábkový priestorový festival ZA 7 HORAMi v Liptovskom Jáne a až do septembra budú v regióne rozprávky prítomné vďaka rodinnému projektu Liptoviedky. „Na Slovensku nikdy nebol festival takéhoto charakteru. Chceli sme rodiny vytiahnuť do prírody a ponúknuť im pestrý program, ktorému sa nebude dať odolať a podarilo sa. Na piatich kilometroch z obce Liptovský Ján naprieč celou Jánskou dolinou sa tiahli davy návštevníkov a program si mohli vybrať na piatich rôznych miestach. Okrem divadelných vystúpení šiestich bábkových divadiel si rodiny s deťmi zašportovali, zaspievali, naučili sa dávať prvú pomoc, zdravo piť, triediť odpad, zabavili sa v tvorivých dielňach, pohladkali si exotické plazy, zatancovali si aj si zaspievali a najmä strávili spoločne malí aj veľkí čas v našej krásnej liptovskej prírode. V Jánskej doline sme privítali až desať tisíc návštevníkom, čím sme dokonca prekonali aj naše vlastné očakávania a dali sme si dobrý základ do budúcnosti. Je to pre nás obrovské zadosťučinenie, že návštevníci prišli v takom počte, ale aj obrovský záväzok aj príjemné nakopnutie do budúcich ročníkov. Takto o rok 4. až 6. júla 2019 sa tešíme na rodiny s deťmi opäť na festivale ZA 7 HORAMi Liptovskom Jáne," povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. Okrem Liptovského Jána a Jánskej doliny festival bavil deti prvý júlový víkend v KÚPEĽOCH LÚČKY na predstavení Tárajko a Popletajka – Z rozprávky do rozprávky. Bodku za úspešným festivalom dal nočný pochod z Hrabovskej doliny do Čutkovskej doliny pri Ružomberku po stopách obra Čutka.

„Festival priniesol na Liptov pravú prázdninovú atmosféru. Po Jánskej doline korzovali tisíce ľudí a každý z nich si vybral program, ktorý ho najviac zaujímal. Najväčší záujem bol o predstavenia šiestich divadiel a v sobotu o vystúpenie Sníčka Huga a Trpaslíkov známych z televíznych obrazoviek, zábavné predstavenie Sranda Banda a koncert Tomáša Bezdedu. V piatok sme si užili aj letnú búrku, ktorá nám síce narobila starosti, ale boli sme na to pripravení, takže sme niekoľko predstavení stiahli do interiéru a keď sa počasie umúdrilo, tak ľudia opäť začali po doline korzovať a užívali si našu festivalovú atmosféru," povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Rozprávkami žila celá Jánska dolina – doplnkový program pripravili aj v parku miniatúr MINI SLOVENSKO a v Stanišovskej jaskyni. Najbližšie veľké podujatie v regióne bude LIPTOVFEST už 20. až 21. júla 2018 – pozvánka TU.

Podujatie ZA 7 HORAMi realizovala Oblastná organizácia cestovného ruchu REGION LIPTOV, ktorá naň použila prostriedky z dotácie Ministerstva dopravy a výstavby SR vo výške až 22 000,- eur.

 

Zdroj: Katarína Šarafínová, www.visitliptov.sk

 

 

 

Partneri