Vyhľadávanie
Vyhľadať

Medzi najlepšími historickými hotelmi Európy sú tri zo Slovenska

Château Gbeľany získal prvenstvo za vynikajúci dizajn (kategória Heritage & Design) zo štúdia Deep Design Kataríny Fialovej, ktorá pre čitateľov Hoteliera po celý tento rok pripravovala rubriku o dizajne. Grandhotelu Praha Tatranská Lomnica prinieslo hotelové Grand Mountain Spa s kombináciou tradičného miestneho kúpeľníctva s liečivými účinkami tatranskej prírody víťazstvo v kategórii wellness (Heritage & Wellness), a dokonalým miestom pre romantický pobyt, svadbu a relax je podľa hlasujúcej verejnosti a odbornej komisie Château Belá (Heritage & Romance). „To, že sa v siedmich kategóriách umiestnili až tri slovenské hotely a ďalšie sa dostali do finále značí, že kvalita služieb na Slovensku za posledné obdobie vysoko narástla a dnes sa vyrovná aj krajinám, ktoré majú tradíciu v turizme niekoľko desiatok rokov. Nie je to teda iba reklama pre vybrané zariadenia, ale pre Slovensko ako destináciu,“ skonštatoval Ján Svoboda, prezident asociácie Historické hotely Slovenska (HHS).

Z prestížneho európskeho ocenenia sa tešia aj ocenení hotelieri: „Ocenenie v kategórii dizajn nás utvrdilo v tom, že investovať do kvalitného interiéru, citlivo zosúladiť nové so starým a vdýchnuť do desiatky rokov chátrajúcich budov nového ducha dáva zmysel. Snažíme sa, aby sa klient u nás cítil príjemne a vytvorili sme preňho dokonalý komfort,“ povedal Peter Janíček, majiteľ Château Gbeľany. Jürgen Gruber zo zámockého hotela Château Belá zasa zdôraznil, že ocenenie v kategórii Najromantickejší historický hotel v Európe je výsledkom spoločného diela celého tímu, ktorý sa snaží vytvoriť unikátnu atmosféru. „Ak spojíme liečebné účinky tatranskej prírody s noblesou nášho grandhotela, moderným wellness centrom s unikátnymi výhľadmi a vysokým štandardom služieb, vytvoríme skvelý produkt pre náročného klienta. Sme radi, že si to všimla aj odborná komisia z Heritage Hotels of Europe,“ uviedol Jaroslav Jedlička z Grandhotela Praha.

 

Každé zariadenie nominované širokou verejnosťou bolo hodnotené sedemčlennou komisiou, víťazi boli vybratí z viac ako 100 nominácií a 9 krajín. Porotcovia vyhodnotili všetky aspekty zákazníckych skúseností a určili víťazov v 7 kategóriách: dizajn, wellness, gastronómia, pohostinnosť, kultúra, romantika a Hostiteľ roka.

 

 

VÍŤAZI HERITAGE HOTELS OF EUROPE 2018 AWARDS

Heritage & Design                            Château Gbeľany, Gbeľany, Slovensko

Heritage & Wellness                        Grandhotel Praha, Tatranská Lomnica, Slovensko

Heritage & Gastronomy                   Strasserwirt - Herrenansitz zu Tirol, Strassen, Rakúsko

Heritage & Hospitality                      Romantik Hotel Gmachl, Elixhausen, Rakúsko

Heritage & Culture                            Hotel Schloss Leopoldskron, Salzburg, Rakúsko

Heritage & Romance                        Hotel Château Béla, Belá, Slovensko

Host of the Year                                 Prónay Castle, Alsópetény, Maďarsko

 

O HERITAGE HOTELS OF EUROPE

Heritage Hotels of Europe (HHE) je zoskupenie hotelových asociácií z rôznych krajín Európy. Toto združenie sa spojilo, aby reprezentovalo krásu a bohatú tradíciu hotelov pod jednou vlajkou. Do portfólia patria stredoveké hrady, zámky, pevnosti, kaštiele a poľovnícke zámočky, ale aj historické domy či mestské paláce v Európe. Asociácia Historické hotely Slovenska je zakladajúcim členom a súčasným prezidentom HHE je Ján Svoboda zo Slovenska.

Partneri