Vyhľadávanie
Vyhľadať

Tri Studničky sú hotelom pre dospelých

Posledné desaťročie sa vo veľkej miere rozmohlo cestovanie s deťmi. Odpoveďou na tento dopyt sú rodinné rezorty a hodiny. Zároveň s týmto trendom narastá aj počet tých, ktorí chcú svoj voľný čas tráviť v pokojnej atmosfére bez detského kriku. Pre nich sú tu hotely pre dospelých. Aj keď v zahraničí je to veľký boom, na Slovensku je takýchto hotelov ako šafranu. Priekopníkom a vyše roka jediným adult friendly hotelom na Slovensku bol Hotel Lesná v Starej Lesnej. Od prvého júna 2019 sa k filozofii hotelov priateľským k dospelým oficiálne prihlásil hotel Tri Studničky v Jasnej.Segmentáciu klientely zvolil po šestnástich rokoch fungovania.

Štvorhviezdičkový dizajnový hotel v srdci Demänovskej doliny dospel do fázy, kedy vie dospelým návštevníkom ponúknuť ničím nerušený relax, po ktorom túžia. „K prechodu na koncept adult friendly nás inšpirovali práve pribúdajúce podnety zo strany hostí vyhľadávajúcich skutočný relax a pohodu. Rozhodli sme sa im vyjsť v ústrety a ponúknuť im komfortnejšie vyžitie v hoteli,“ povedala Iveta Chovanová, riaditeľka hotela Tri Studničky. Ako riaditeľka dodala, kapacita hotela, a tiež dispozičné riešenie priestorov aktuálne nedovoľuje v dostatočnej miere poskytovať služby tak, aby v hoteli vedeli uspokojiť potreby hostí všetkých vekových kategórií. „Chýbajú priestory pre detského klienta ako detský kútik, ihrisko, animácie a podobne. Prechodom na hotel zameraný na dospelú klientelu budeme vedieť garantovať pokojnejšie prostredie v interiéroch a exteriéroch hotela, na ktoré je štýlová oáza ticha a zelene v lone nádhernej prírody Demänovskej doliny ako stvorená,“ hovorí Chovanová.

U našich susedov z Poľska sa koncept adult friendly stretol aj s negatívnou odozvou, v ktorej sa ľudia sťažovali na diskrimináciu. Byť adult friendly ale neznamená, že dieťa prah hotela prekročiť nemôže. Toto pravidlo platí len v hoteloch označných adult only, alebo no kids, ktoré ale slovenská legislatíva vidí tiež ako diskriminačné. A tak do oboch slovenských hotelov s kompromisným označením adult friendly majú deti prístup rovnako ako dospelí, ale za rovnakých podmienok – pre deti teda neexistujú zľavy, detské porcie ani vybavenie.  „Ak niekto cestuje s deťmi, vieme mu ponúknuť alternatívu v neďalekých hoteloch, ktoré sa svojim konceptom, smerovaním a benefitmi zameriavajú práve na rodiny s deťmi,“ informovala Katarína Lukáčová, riaditeľka predaja a marketingu hotels TMR.

Foto: Marek Hajkovský

Partneri