Vyhľadávanie
Vyhľadať

Vznik Heritage Hotels of Europe

Nová európska zastrešujúca organizácia pre výnimočné hotely s dejinami: „Heritage Hotels of Europe“

Vznik novej prominentnej hotelovej organizácie pre európsky cestovný ruch: Asociácie „Schlosshotels & Herrenhäuser“, „Historic Hotels of Slovakia“ a „Hungarian Castle Hotels Association“ spojili viac ako 100 historických hotelov v 9 krajinách.  Sú medzi nimi umelecké a kultúrne historické skvosty ako zámok Leopoldskron v Salzburgu, secesný hotel Elizabeth v Trenčíne alebo zámocký hotel  Szidónia v Röjtökmuzsaj neďaleko Neziderského jazera.

Touto exkluzívnou spoluprácou dávajú traja zakladajúci prezidenti Eszter Gulyás (Maďarsko), Ján Svoboda (Slovensko) a Max Eidlhuber (Rakúsko) silný signál: fúzia predstavuje novú celoeurósku sieť hotelov, ktoré posilnia kultúrny turizmus, ten čaká veľká budúcnosť, z tejto spolupráce budú profitovať tak hotely, ako aj cestujúci.

„Heritage Hotels of Europe“ v súčasnosti kombinuje hotely v Rakúsku, Maďarsku, Slovensku, Českej republike, Slovinsku, Taliansku, Chorvátsku, Nemecku a Švajčiarsku. Architektonické diela ako Zámok Leopoldskron v Salzburgu, zámok Schönbrunn s jeho Grand Suite vo Viedni, Hotel Elizabeth či tatranské Grandhotely sú rovnako atraktívne ako zámok Szidónia v Maďarsku alebo Villa le Barone v Toskánsku. Cieľom je ponúknuť široku paletu historických hotelov po celej Európe, pripravuje sa vstup ďalších nových krajín, aby bola ponuka ešte zaujímavejšia.

„Záujem turistov o špeciálne ubytovanie spojené s históriou a  tradíciou rastie“, zhodujú sa všetci traja iniciátori. Hoteliéri sú nadšení spoluprácou zameranou na podporu pobytov v historických budovách. To len podčiarkuje, že prvotriedna ponuka, autenticita a štýl v kombinácii s dobrým pomerom cena/výkon sú vyžadované viac ako kedykoľvek predtým.

Či už je to rytiersky hrad, elegantný zámoček, ctihodný mestský palác alebo romantický kaštieľ – hoteliéri čo by dedičia historických pestovaných kultúrnych hodnôt pracujú na zachovaní originality budov a kvalitnom produkte cestovného ruchu. „Spojenie európskych hotelov je pozvánkou na poznávanie histórie a kultúrneho dedičstva s presahom hraníc zjednotenej Európy“, hovorí Ján Svoboda, prezident asociácie Heritage Hotels of Europe.

Partneri