Vyhľadávanie
Vyhľadať

Jarné stretnutie hotelierov sa nieslo v duchu digitalizácie a inovácií

Počas konferencie Hodnotiaca komisia Zväzu hotelov a reštaurácii SR vyhodnotila nominovaných hotelierov v ďalšom ročníku prestížnej súťaži. Odborná i laická verejnosť si online hlasovaním vyberie z troch nominovaných hotelierov a víťaz bude ocenený na Jesennom stretnutí hotelierov a HORECA konferencie v októbri.

Európa je stále destináciou číslo jedna, z čoho ťaží aj slovenský cestovný ruch. Viac ako polovica krajín zaznamenala nárast počtu návštevníkov o viac o 10%, v roku 2017 to bolo až 671 miliónov návštevníkov. Slovensku sa v rovnakom období zvýšil počet prenocovaní o 5, 6 % na 14, 9 miliónov.

Ubytovanie a stravovanie tvorí základ služieb v cestovnom ruchu, globálne nazvaných HOSPITALITY, nevyhnutnosť neustále zvyšovať ich úroveň a kvalitu je potrebné tiež v slovenskom cestovnom ruchu. Viaceré legislatívne zmeny vytvárajú prekážky a náklady, kvôli ktorým nedokážu slovenské hotely a reštaurácie vytvárať investície tak, aby boli konkurencieschopné s okolitými krajiny. Vláda uvažuje o možnostiach podpory turizmu niektorými opatreniami, akými by mali byť dovolenkové šeky pre zamestnancov, ale najmä zníženie DPH na ubytovacie služby. V úvode konferencie to deklaroval štátny tajomník ministerstva dopravy Peter Ďurček.

Zameranie Jarného stretnutia hotelierov a HORECA konferencie na inovácie, digitalizácie a trendy v tejto oblasti, malo medzi majiteľmi a prevádzkovateľmi ubytovacích i stravovacích zariadení veľkú odozvu, pretože to je najefektívnejší spôsob ako osloviť hostí. Viac ako 40 vystavovateľov predstavilo najmodernejšie technológie a trendy pre hotely i reštaurácie. Prezentácie v odbornom programe konferencie sa venovali aj významu cestovateľských blogov, trendom vo videoprezentácii, ale aj inováciám v gastronómii tzv. streetfoodom na Slovensku. Špeciálnou novinkou bol blok Hotel Technology Forum o digitalizácii v praxi.

Osobné a praktické skúsenosti o hotelierstve prezentovala Sylvia Holopová z Hotela Hviezdoslav v Kežmarku, ktorá je Hotelierkou roka za rok 2017 a Hotelier roka z Čiech 2017 Petr Borák z Augustiánskeho domu v Luhačoviciach, ale aj prezident ZHR SR Tomáš Ondrčka z Hotela Devín v Bratislave.

Zdroj: ZHR SR

 

Generálny partner
Partneri