Vyhľadávanie
Vyhľadať

Boutique Hotel Pracháreň

Keď v roku 1984 zničil jej strechu požiar, zmenila sa v podstate na ruinu, než ju od mesta Levoča nekúpila rodina Strmeňovcov a postupne ju zrekonštruovala. Dnes je v bašte neďaleko historického centra Levoče výborná reštaurácia a naozaj štýlové ubytovanie v šiestich izbách. Každá má iný pôdorys a je ináč zariadená starožitným nábytkom. Ten majitelia zbierali a dávali opravovať postupne 15 rokov a dnes tvorí vybavenie hotela, reštaurácie a konferenčných priestorov.

Pobyt v Prachárni sme objednávali cez ich webovú stránku, odpoveď nám prišla rýchlo. Na ceste k nej je niekoľko smerových tabúľ, takže by návštevník nemal zablúdiť. Dostali sme izbu s dvoma oddelenými posteľami, zariadenú tmavým masívnym vyrezávaným nábytkom – od postelí, cez komody, nočné stolíky, k tomu štýlové tepané nočné lampy, všetko skvosty umeleckej remeselníckej práce.

Modernu zastupoval televízny prijímač s množstvom programov a bezchybne fungujúca wifi. V našej izbe nebola veľká skriňa, ale bolo tu dostatok ramienok na stojanovom vešiaku, takže odkladacích priestorov bolo dosť.

Keďže väčšina našincov potrebuje byť aj na dovolenkách stále v blízkosti elektrických zástrčiek kvôli smartfónom, aj na to je tu myslené, sú hneď pri posteliach. Tie sú v Prachárni naozaj kvalitné, rovnako ako vankúše a paplóny, poteší aj dobrá hotelová kozmetika u nás málo vídanej značky. Z okna sme mali výhľad na Levoču a bočný výhľad na slávne pútnické miesto, Mariánsku horu. K zariadeniu izby patrí aj minibar, trezor, v kúpeľni je fén.

Informácie potrebné k pobytu sme dostali pri príchode. Ako recepcia slúži reštaurácia, stručne spracované informácie sú aj v hotelovej izbe, rovnako ako dejiny bašty. Tak isto sme tu našli heslo k wifi. Informačné materiály o Levoči si možno preštudovať, alebo zobrať z pultov v reštaurácii. Praktické tipy nám rada dala aj majiteľka Prachárne. 

Keďže hotelík je malý, raňajky vedia naservírovať v hodinu, ktorú si hosť želá, raňajkový sortiment je bohatý a na želanie pripravia vaječné jedlá a tiež aj inú, ako klasickú „raňajkovú“ kávu. 

Hotel bol vybudovaný v historickej budove, navyše veľmi netradičnej, takže wellness tu nenájdete. Zato má Pracháreň výbornú reštauráciu, v lete aj s peknou terasou.

 

Viac na https://restauracie.etrend.sk/hodnotenie-hotelov/boutique-hotel-pracharen.html

 

Partneri