Vyhľadávanie
Vyhľadať

Vyberte Víno roka 2023!

VÍNO ROKA 2022 je minulosťou, nech žije VÍNO ROKA 2023! Diplomy rozdané, medaily na ocenených vínach nalepené, nastal teda čas posunúť sa ďalej, tzn. spustiť už 14. ročník ankety VÍNO ROKA®.

Rozhodnite o najlepších slovenských vínach objektívnym spôsobom prostredníctvom hlasovania online hlasovania.

Svoj hlas za svoje obľúbené víno zasielajte prostredníctvom formulára uverejneného na stránke www.vinoroka.sk v tvare: názov vína - odroda, kategória (napr. neskorý zber), ročník, výrobca.01. 6.2023 bude hlasovanie zastavené a budú zverejnení celkoví víťazi v týchto 7 kategóriach:

1. biele vína
2. ružové vína
3. červené vína
4. prírodne sladké vína (bobuľový výber, hrozienkový výber, cibébový výber, ľadové vína, slamové vína)
5. šumivé vína
6. tokajské vína
7. ovocné vína

V každej z týchto kategórií bude podľa počtu online pridelených hlasov určené 1., 2. a 3. miesto. Celkovo bude teda ocenených 21 top slovenských vín v 7 kategóriach.Informácia pre hlasujúcich: hlasovať môžete za akékoľvek slovenské víno, ktoré vám v roku 2023 spôsobilo radosť na jazyku.

Po ukončení ankety bude vylosovaných 21 z Vás, ktorí sa zapojíte do hlasovania o slovenské VÍNO ROKA 2023®. Výhrou budú ocenené vína, ktoré sa umiestnili na jednej z prvých 3 pozícií v jednotlivých kategóriách.

Informácia pre vinárov: ocenené vína budú identifikovateľné podľa samolepiek na fľaši.

Samolepky budú dodané vinárom zdarma v počte 500 ks, spoločne s diplomom za ocenené víno. Vinári neplatia ani žiadne účastnícke poplatky, ako je tomu na iných súťažiach.

 

Zdroj: Miroslav Bednár, www.vinoteka-vinaren.sk, www.vinoroka.sk

Ilustračné foto: Unsplash

 

Partneri