Vyhľadávanie
Vyhľadať

Leto na zámku Vígľaš

Pokračujú letné besedy na zámku Vígľaš: O efektívnom využívaní času, o cestovateľských zážitkoch, ale i o vôni chutnej kávy

Zámocká terasa zažila v posledných dňoch poriadnu dávku energie. Okrem tanečných sobôt a hudobných večerov sa mohli návštevníci stretnúť s Igorom Bukovským, ale i s realitným maklérom Vladimírom Boháčom, s ktorými sa všetci záujemcovia porozprávali o aktuálnych témach. Nasledujúce júlových diskusií sa ujmú spisovateľ a diplomat Jozef Banáš a dobrodruh Peter Hámor. Inšpiratívne Leto na zámku pokračuje až do druhého septembra.

Prvých augustových návštevníkov Leta s osobnosťami potešia organizátori virtuálnou vôňou kávy. Pre všetkých nadšencov tejto kultúry je totiž pripravená diskusia so slovenským baristom roka 2016 a 2017. „Martin Karabiňoš nám už tretieho augusta o 20:00 hod priblíži proces praženia kávy, ale i jej samotnú prípravu. Vysvetlí nám tiež rozdiely medzi Arabicou a Robustou a povie nám, aké je to byť vicemajstrom sveta,“ približuje prvú diskusiu riaditeľ hotela Tomáš Sokologorský.

O týždeň neskôr je pripravené zaujímavé spojenie hudobnej tvorby a cestovania, ktoré sa snúbi v spevákovi Miroslavovi Láberovi – Whiskym. Speváka kapely Slobodná Európa približne v polovici mesiaca vystrieda v horúcom kresle výživový poradca Peter Jánosdeák. ,,Expert na zdravý životný štýl všetkým záujemcom rád priblíži nadčasový recept na lepší život,“ dopĺňa manažment hotela.

Posledné diskusie leta 2022 si podelia dvaja hostia. ,,Marián Biesik nám ako mentálny kouč rozpovie nielen o tom, ako vybudovať svoj vlastný úspešný biznis, ale naučí nás aj to, ako nemrhať svojim časom a efektívne ho využívať. Ak všetko pôjde ako má, svojou návštevou nás na záver leta poctí novinárka Beata Balogová. Budeme radi, ak vďaka nej budeme môcť nazrieť do zákulisia tejto náročnej profesie,“ dodáva riaditeľ.

V zámockých priestoroch naďalej prebiehajú aj pondelkové vedomostné kvízy či hudobné večery, počas ktorých sa môžu návštevníci stretnúť s klasickou i popovou hudbou. Zámok Vígľaš sa taktiež pripravuje na tradičnú šou veteránov s názvom Grand Retro Show. Tá sa uskutoční už 6. augusta a všetci záujemcovia o historické vozidlá sa už teraz môžu tešiť na bohatý sprievodný program – prehliadku áut, vystúpenie folklórneho súboru Krtíšan, ale i na hudobnú skupinu ELAN FOREVER. Večerným programom bude sprevádzať Boris Filan so svojou Pálenicou na cestách.

https://www.youtube.com/watch?v=5R9ZhnafoVc

https://www.youtube.com/watch?v=FPKpSmQD-wM

https://www.youtube.com/watch?v=QeKoU7y-Uhk

 

PR

Partneri