Vyhľadávanie
Vyhľadať

Naplnená vízia v prešovskom Solivare

Nevšedný prešovský Plaza Beach Resort, spojený s plážovým kúpaliskom, butikovým hotelom a stredomorskou reštauráciou sme vám v časopise Hotelier predstavili krátko po jeho otvorení. Ako sa mu vodí dnes a či sa naplnili predstavy investora nám porozprávala jeho riaditeľka Ing. Alica Harčaríková.

Víziou investora bolo vytvoriť výnimočné miesto, luxusnú adresu a originálny produkt. Dnes s potešením konštatuje, že táto vízia sa úspešne napĺňa. Dôkazom je vysoká obsadenosť Boutique Hotela Villa  Plaza**** a mnohé pozitívne reakcie a ohlasy návštevníkov rezortu  na sociálnych sieťach.

Vo vlastnej réžii

Vďaka vzniku projektu, ktorý bol realizovaný bez akejkoľvek podpory štátu, európskych,     či regionálnych fondov výlučne zo súkromných zdrojov investora sa podarilo výrazne zatraktívniť prešovskú mestskú časť Solivar. „Nachádzalo sa tu staré futbalové ihrisko a jedno nedôstojné pohostinstvo. Z vlastných síl sme začali postupne toto miesto pretvárať   do dnešnej podoby a to od spomínaného pohostinstva, ktoré sme zbúrali a postavili novú reštauráciu s terasou. Následne sme vybudovali kúpaliská, pláže, letné reštaurácie s gastro zázemím a športové ihriská pre deti a dospelých. Pokračovali sme štýlovým butikovým hotelom a v minulom roku sme dokončili WELLNESS,  spomína riaditeľka rezortu Alica Harčaríková. Od otvorenia projektu v roku 2008 až dodnes navštívili rezort a tým aj starobylý Solivar, státisíce návštevníkov z celého Slovenska a zo zahraničia v pomere 1:1. Do rezortu    s vyhľadávanou stredomorskou reštauráciou postupne pribúdali nové investície.

V roku 2017 sa hotelové služby rozšírili o nové wellness centrum Golden Therapy – Natural Spa s relaxačným bazénom, saunovým svetom a oddychovou zónou. Tohtoročnou novinkou bolo rozšírenie ponuky ubytovania rezortu o samostatne stojaci 3-izbový dovolenkový dom Holiday House štandardu troch hviezdičiek. Rezort tým sprístupnili aj rodinám s deťmi,        či viacdňovým turistom s možnosťou vlastnej prípravy jedál.

 

„Back office“

Zo zákulisia rezortu môžeme prezradiť, že v ňom aktuálne pracuje 50 zamestnancov na trvalý pracovný pomer a počas letnej sezóny každoročne vytvárame minimálne ďalších 70 sezónnych pracovných pozícií, predovšetkým pre študentov škôl. Ako každý zamestnávateľ, aj Plaza Beach Resort sa snaží udržať si tých najlepších: „Zamestnancov motivujeme finančne formou prémií a individuálnych odmien, ale aj formou zamestnávateľských benefitov a rôznych súťaží. V neposlednom rade je tu dlhoročná stabilita zakladateľskej firmy, ktorá je zárukou ďalšieho progresívneho rastu rezortu a zároveň možnosťou kariérneho rastu našich zamestnancov,“ vymenúva riaditeľka.  

Rezortu sa darí vďaka vysokej návštevnosti rezortu v letných mesiacoch, ako aj vysokej obsadenosti hotela, ktorá sa pohybuje okolo 70 %. Hosťom sa okrem exkluzívneho prostredia v hoteli snažia vytvárať pocit domova tzv. welcome home feeling. A čo riaditeľku osobne v hotelierskej praxi prekvapilo? „Jednoznačne rôzne ,,pikantné situácie“, ktoré z dôvodu zachovania diskrétnosti našich hostí, nebudem prezrádzať. Neverili sme, čoho všetkého sú ľudia schopní, kým sme to nezažili na vlastnej koži. Tiež ma prekvapujú nezmyselné vyhlášky, napríklad  o tom, že poháre v kúpeľni musia byť hygienicky zabalené, čo mimochodom, výrazne zaťažuje životné prostredie, ale nikto nerieši, či sú tie poháre skutočne čisté, alebo čím a ako sa umývajú,“ uzatvára Ing. A. Harčaríková.

*** V tomto predvianočnom období je náš hotelový komplex s reštauráciou plne obsadený predovšetkým z dôvodu konania firemných večierkov, na ktorých im ponúkame tradičné vianočné jedlá slovenskej kuchyne. Na záver roka vždy 26.12., sa stal tradíciou taktiež už 12-ty ročník štefanskej zábavy s populárnym Mariánom Čekovským a jeho hosťami, o ktorý má trvalý záujem široká prešovská verejnosť.    

 

Text: Lea Lisá

Foto: archív rezortu

Partneri