Searching
Search

Liptov očakáva lepší zvyšok sezóny

Na Liptove realizovali prieskum priemernej obsadenosti ubytovacích zariadení od 25. decembra minulého roku až do februára 2022. Tradične silné silvestrovské obdobie bola obsadenosť v priemere len 49 percentná a prvý januárový týždeň bol ešte o pár percent slabší. Vyhliadky na zvyšok sezóny sú lepšie. Môže za to postupné uvoľňovanie opatrení aj narastajúci trend dopredaja kapacít na poslednú chvíľu.

Kúpele Lúčky, foto Marek Hajkovský ©

 

Nálada v cestovnom ruchu sa postupne zlepšuje. To čo prevádzkovatelia zariadení cestovného ruchu na Slovensku zažívajú v pandémii covid-19 však budú cítiť ešte veľmi dlho. I keď prieskum doterajšej obsadenosti zimnej sezóny nedopadol najlepšie, na Liptove pozerajú na budúcnosť optimisticky.

„Množstvo ľudí v našom regióne prišlo o prácu, zariadenia cestovného ruchu zažívali ťažké časy, ale pozeráme sa dopredu. O chvíľu sú tu jarné prázdniny. Na Liptove máme aj v tomto termíne dostatok voľných lôžok pre dovolenkujúce rodiny s deťmi, tak verím, že nás podporia a strávia voľné dni na Slovensku. Naše lyžiarske strediská majú výborné snehové podmienky. A v zime je to aj o našich termálnych vodách, prechádzkach v prírode, sánkovačkách aj výbornom jedle,“ povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. „V minulosti neboli v regióne také časté rezervácie na poslednú chvíľu, tento trend priniesla doba. Verím, že postupné uvoľňovanie opatrení situáciu zlepší a čaká nás do konca apríla ešte pekná zima. Vítame najmä možnosť ubytovávať už aj ľudí po prekonaní ochorenia covid-19 len s negatívnym testom,“ doplnil predseda Ján Blcháč. Viac informácií o upravených podmienkach platných v prevádzkach cestovného ruchu na https://www.visitliptov.sk/covid-opatrenia/ .

foto Teraza Richterová

 

„Už dávno sme počas zimy nemali také skvelé snehové podmienky v celom regióne a to nielen na svahoch. Naše čísla však o tom nehovorili. Zaknihovali sme najhoršie obsadenosti počas silvestrovských pobytov za posledných viac ako desať rokov. Obsadenosť kapacít bola v priemere len 49 % a nasledujúci januárový týždeň bol ešte horší, len 40 %. V tomto trende sa to nieslo aj ďalej. V priemere sme od januára do začiatku februára dosiahli len 32 % obsadenosť,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková. Najlepšie obsadenosti dosahovali chaty a všeobecne zariadenia v blízkosti lyžiarskych stredísk. Darilo sa najmä cez víkendy. Výpadok zahraničnej klientely bol obrovský, v regióne pocítili predovšetkým úbytok Čechov. Príjemne ich prekvapili napríklad návštevníci z Pobaltia, ktorí postupne objavujú tunajšie hory.

foto Juraj Meško

Na Liptove plánujú lyžovačku až do konca apríla.

 

Zdroj: Region Liptov

 

Partners