Searching
Search

Na Slovensku otvorili prvý NFT hostel na svete

Chors like a hotel posunul hoteliersky priemysel k ďalšej méte a oficiálne otvoril svetovo prvý NFT hostel. Pomocou CHORSGod NFT (nezameniteľnými tokenmi) prepojil reálny svet s virtuálnym Metaverse.

CHORS vytvoril novú ubytovaciu časť prostredníctvom 26 Blokov, ktoré dokopy vytvárajú reťaz s rôznymi úrovňami vybavenia a luxusu v malom. Bloky sú vytvorené v industriálnom štýle, disponujú elektricky ovládanými svetlovodmi, eko rekuperáciou a sú určené nielen pre krypto nadšencov, ktorí hľadajú miesto s pravými NFT umeleckými dielami inšpirovanými významným slovenským maliarom Marekom Ormandíkom. Každý blok, teda izba, má svoje vlastné NFT. Hostia si môžu kúpiť svoje NFT, sú očíslované až po 5000. „V DNA tohto hotela je vytvárať kreatívne veci. Preto sme vymysleli, že prinesieme ako prví kapsulové ubytovanie do Európy, vniesli do hotela prvky virtuálnej reality a teraz predstavujeme digitálne umenie NFT,“ hovorí Ondrej Murár, autor nápadu a syn majiteľa Romana Murára.

 

Slávnostné otvorenie sa vydarilo

Ubytovaciu časť Metachors otvorila populárna moderátorka Zuzana Vačková, o program pre pozvaných hostí sa postarala speváčka Zdenka Predná a basgitarista, producent, dirigent a skladateľ Oskar Rózsa. Hosťom zaspievala aj talentovaná Thia Vittek. „Otvorenie novej časti Metachors malo veľký úspech, čoho znakom je aj to, že niektorí hostia využili možnosť prespatia a naše NFT aj vlastnia,“ hovorí generálny manažér hostelu CHORS like a hotel Andrej Kútik. „Hostia majú o NFT záujem, výhodou je, že virtuálny svet sa rýchlo dozvie o takejto možnosti,“ dodáva A. Kútik.

 

Hostia si môžu užiť Metaverse

Doteraz bol CHORS miestom, kde si cestovatelia oddýchli na svojich potulkách po svete, teraz môžu byť súčasťou aj virtuálneho Metaversu. Vlastníctvom digitálnej identity vo forme CHORSGod NFT môžu využívať vernostný systém s VIP službami, ako napríklad:

  • Raňajky 
  • Prémiová káva
  • Welcome drink
  • 20% doživotné zľavy na pobyty, jedlá a nápoje
  •  
  • Všetky výhody nájdete tu 

Hotel teda dnes ponúka 4 možnosti ubytovania - kapsulové ubytovanie na japonský štýl (hostia si ho vyberajú najčastejšie), štandardné izby 4 hviezdičkového hotela, apartmány – byty rozmiestnené v blízkom centre, nové bloky NFT (meta chors).

 

Partners