Vyhľadávanie
Vyhľadať

Golf pod Tatrami

Našim cieľom je popularizácia tohto krásneho športu a vytvorenie takých podmienok, aby golf mohlo hrať čo najviac ľudí vyznávajúcich zdravý životný štýl. Je to typ športu pre všetky vekové kategórie a s výnimkou toho, že má nespochybniteľne kladné účinky na fyzickú kondíciu, zlepšuje tiež koncentráciu a harmonizuje telo i ducha,“ hovorí Ing. Sylvia Hrušková, generálna riaditeľka golfového rezortu a dodáva, že už dávno neplatí, že golf je športom pre bohatých. Podporujúc túto filozofiu je vstup na golfové tréningové plochy (kryté odpalisko, chipping area a putting green) bezplatný pre každého hosťa, aj pre úplných začiatočníkov. Na golfovej recepcii záujemcom vysvetlia základné postoje a zapožičajú aj golfové palice či výstroj. Ak nie ste práve zdatným golfovým hráčom, ale láka vás tento elegantný šport, k dispozícii je vám golfová škola, profesionálny tréner golfu a golfový inštruktor. Hodinová výučba golfu pre dvoch vrátane zapožičania výstroja a loptičiek s trénerom stojí 49 €. Za tri dni (15 hodín výučby) je možné zložiť aj skúšky na Zelenú kartu, ktorá slúži ako osvedčenie pre golfistu o znalosti pravidiel, etikety a praktickej hre golfu. Cez prázdniny ju môžu získať aj juniori od 5 do 16 rokov počas golfových kempov. Golfisti vítajú výhodnejšie permanentky na hru golfu a množstvo golfových turnajov. Benefitom rezortu je jeho vynikajúca dostupnosť autom i verejnou dopravou.

Uprostred rezortu stojí štvorhviezdičkový Hotel International. „Hotel je unikátny vďaka svojej polohe, priamo z ihriska sa dívate na končiare Tatier, pričom samotná stavba je navrhnutá tak, aby čo najviac vynikli danosti prostredia. Gurmáni iste ocenia lahodné pokrmy miestneho šéfkuchára a cukrárenské výrobky vyrábané priamo v hoteli. Zrelaxovať sa môžete aj v hotelovom wellness s vnútorným aj  vonkajším bazénom s unikátnym výhľadom na panorámu Vysokých Tatier,“ ozrejmuje riaditeľ hotela Ján Chmelnický.

Nie je to „len“ o golfe

Rezort počas roka pripravuje mnoho zaujímavých sprievodných akcií a turnajov, napríklad Majstrovstvá Lomnického golfového klubu či  prestížny turnaj pre juniorov od 12 do 21 rokov FALDO SERIES Slovakia Championship. Jedným z najznámejších podujatí je turnaj s výrazným charitatívnym rozmerom Charity Golf Cup pod záštitou Petra Bondru a hráčov z NHL. Tento rok 3. augusta sa uskutoční už 12. ročník a účasť prisľúbili okrem známych hokejistov aj Adela Vinczeová, Milan Lasica, MIlan Kňažko, Ady Hajdu  a ďalšie známe slovenské osobnosti .

Popri všetkých spomenutých aspektoch má rezort mimoriadne priaznivý dosah aj na okolitú faunu a flóru – v roku 2015 ukončený monitoring životného prostredia potvrdil, že vďaka vplyvu golfového ihriska vzrástla od posledného monitoringu v roku 2007 biodiverzita územia ihriska aj priľahlej časti ochranného pásma TANAP-u.

 Bývanie priamo na golfovom ihrisku

Golf Rezort Black Stork sa rozvíja a napreduje aj v smere developmentu, o čom svedčí privátna a komerčná výstavba, ako aj predaj pozemkov. Pozemky v pokojnej, priestrannej štvrti sú určené na bežné alebo rekreačné bývanie. Stavebné pozemky, exkluzívne a výnimočné vďaka svojej polohe a nádhernému výhľadu, spĺňajú aj tie najnáročnejšie požiadavky. Ako bonus majiteľ získa celoživotné  členstvo v Lomnickom golfovom klube. Pri realizovaní výstavby sa uplatňujú kritériá podľa individuálnych požiadaviek klienta so zreteľom na zdravé bývanie v súlade s prírodou, obmedzenia architektonických návrhov pri výstavbe sa týkajú  len výšky sklonu strechy a povrchovej úpravy domov.  

 

foto: archív hotela

Generálny partner
Partneri