Vyhľadávanie
Vyhľadať

Wellness & spa inovácie

Potreby a očakávania návštevníkov wellness a spa sa menia podľa najnovších trendov, preto je potrebné na ne flexibilne reagovať. K dnešným trendom patrí najmä zdravý životný štýl, zdravá strava, pohyb a prikláňame sa viac k prírode a výťažkom z nej. Ľudia sa viac zaujímajú aj o zloženie a pôvod produktov, ktoré na seba aplikujú. Stále pribúda tých, ktorí sa chcú dozvedieť viac o základnej starostlivosti o svoju pleť a pokožku.

Darček ako bonus

K stálej ponuke väčšiny hotelov, wellness a spa patria obľúbené klasické masáže, ktoré majú neustále svojich priaznivcov. Ale máme aj náročnejších návštevníkov, ktorí hľadajú niečo iné, niečo, pri čom si nielen oddýchnu, ale navyše urobia niečo pre skrášlenie. Práve pre takých sú určené špecifické tvárovételové ošetrenia. Telové ošetrenia, ktoré zahŕňajú píling, masáž alebo zábal, sú už dlhodobejšie v ponuke. Inováciou môže byť, keď klient dostane okrem pôžitku z ošetrenia aj malý darček.

Klient ho dostane do daru a môže ho naďalej používať v domácom pohodlí alebo pri ďalšom saunovaní. Môže ísť napríklad o terakotový ručne robený kameň, ktorým sa robí píling pri profesionálnom ošetrení. Je pre neho ďalšou pridanou hodnotou a zároveň mu bude pripomínať príjemné chvíle vo vašom hoteli, kam sa bude chcieť vrátiť. Môže to byť darček vo forme mini tvárového alebo telového produktu, ktorý bol pri ošetrení používaný. Alebo si môže za zvýhodnenú cenu zakúpiť domov masážnu sviečku, ktorá mu tak nádherne voňala pri profesionálnom ošetrení. Možností je stále čoraz viac a je si z čoho vyberať.

Špecifické ošetrenia

Medzi špecifické ošetrenia pre náročných klientov patria napríklad procedúry určené pre regeneráciu svalstva. Sú to masáže, ktoré zahŕňajú špeciálne strečingové ťahyprodukty s uvoľňujúcimi účinnými látkami. Tieto sú vhodné napr. po lyžovačke, náročnej túre či inom druhu pohybovej aktivity a dajú sa krásne prepojiť s oddychom vo wellness. Samostatnou a tiež veľmi obľúbenou skupinou sú zoštíhľujúce a detoxikačné procedúry, ako napr. zábaly so zahrievacím gélom a zo spiruliny alebo ošetrenia so zeleným čajom v kombinácii s bankami pre ešte účinnejšiu detoxikáciu a s priamym pozitívnym vplyvom na lymfatický systém.

Jednota tvárového a telového konceptu

Momentálny trend je aj prepájanie tvárových a telových ošetrení. Ak si dáma alebo pán dopraje tvárové profesionálne ošetrenie, s ktorým je maximálne spokojný, a je očarený vôňou, až donedávna bol sklamaný nedostupnosťou rovnakého telového ošetrenia. Dnes je to už inak, tvárové a telové koncepty sa prepájajú, a tak môže dostať nielen žiadanú tvárovú, ale aj telovú starostlivosť s rovnakou vôňou a s rovnakými účinkami.

Omladenie

Všeobecným a najnovším trendom však je OMLADENIE. Doteraz to bolo najmä omladenie pleti, no dnes je zvýšený dopyt už aj po omladení tela – nielen zvnútra, ale aj zvonka. Vizuálna stránka je veľmi podstatná pre stále viac klientov a ideálnou voľbou je ponúknuť im nielen tvárové a telové omladzujúce a zoštíhľujúce ošetrenie v jednom.

Kvalitná značka kozmetiky

Napriek zvyšujúcej sa náročnosti klientov stále viac hotelov, wellness a spa centier prichádza na to, že dnes nie je dobré mať v portfóliu širokú škálu profesionálnych značiek a ošetrení, pretože je to pre veľa klientov zbytočne mätúce, a potom stavia radšej na istotu a volia klasickú masáž. Oberajú sa pritom o pôžitok z vyskúšania niečoho nového. Z toho vychádza staré známe – neriadiť sa kvantitou, ale staviť na kvalitu. Je dobré spojiť sa s profesionálnou kozmetickou značkou, ktorá má meno, pevné postavenie na trhu, skúsenosti a v portfóliu pestrý výber tvárových a telových ošetrení. Značka ako taká by mala byť pozitívne vnímaná a zároveň flexibilne reagovať na potreby trhu a neustále prinášať inovácie. Iba tak sa návštevníkom nikdy nezunuje, pretože stále si majú z čoho vyberať a v rovnakej kvalite a účinnosti, na akú sú zvyknutí.

Nápomocný personál

Ak vás odrádzajú príliš veľké balenia produktov či veľký počet ošetrení v danej kúre, vyskúšajte menšie balenia alebo samostatné produkty, ktoré skombinujete podľa ročného obdobia alebo samotných kúr. Investujte najskôr viac do odborného vzdelávania zamestnancov vo forme teoretických aj praktických školení.

Stále viac hotelov totiž dbá o vzdelávanie personálu vo wellness. Pritom nejde len o masérov, ale napríklad aj o personál na recepcii, ktorý by mal mať dostatok informácií, aby poradil klientovi pri výbere procedúry či produktu na doma. Tým mu nielen uľahčí rozhodovanie, ale aj dopraje pôžitok z ošetrenia a všetko, čo od neho očakáva.

Krása sa rodí v saune

Samostatnou kapitolou vo wellness kozmetike sú pleťové masky, ktoré sú vhodné po saunovaní, keď sa odporúča relax v oddychovej zóne. A kým klient/klientka oddychuje, môže mu na tvári, krku a dekolte pôsobiť napríklad hydratačno-výživná maska, prípadne iná maska podľa typu pleti.

Produkty pre domáce použitie

Vôňou a príjemným pocitom z wellness si hosť čoraz radšej pomyselne predĺži pobyt v obľúbenom wellness centre. Ďalšou inováciou u veľa kozmetických značiek sú totiž dostupné miniprodukty zo základných produktov určených pre domáce použitie.

Nejde len o klasické miniprodukty v izbách, ale stále viac návštevníkov wellness sa dopytuje po odličovacích produktoch, krémoch na ruky, telových mliekach či hydratačných alebo nočných maskách v 10 – 15 ml baleniach, ktoré si potom môžu aplikovať v pohodlí domova, na cestách alebo mať poruke v kabelke.

Píling pri saunovaní

Ešte donedávna narastal počet návštevníkov wellness a spa, ktorí popri saunovaní využívali vlastné pílingy a pomôcky na to určené. Na tento dopyt zareagoval kozmetický trh ponukou pílingov, ktoré sú určené na použitie priamo pri saunovaní. Niektoré prevádzky dokonca zaviedli pílingové bary, kde si klient môže vybrať píling podľa svojej chuti, farby, vône a sympatií, pričom sa stále pohybuje v jednotnej línii vybranej kozmetickej značky. Vítanou inováciou ponuky môže byť biosauna, či dokonca rodinná sauna, keďže Saunovanie prospieva nielen dospelým, ale posilňuje imunitu aj deťom. Ponúka ju napríklad Thermal Šírava SPA Resort. Rodinné saunovanie prebieha vo vonkajšej panoramatickej saune s teplotou 65 °C a vstup je povolený v plávkach. 

Žijeme v rýchlej konzumnej spoločnosti, kde najväčším luxusom je čas. Keď si ho už človek oddelí na oddych vo wellness a spa, chce z neho získať maximum. Je na nás, či splníme jeho očakávania.

 

Text: Jana Černá

Foto: Sothys a Thermal Šírava Spa Resort

Generálny partner
Partneri