Searching
Search

Exkluzívna gastronómia až nad oblaky

Kuulinair, nový prírastok v rodine značiek, ktorý zastrešuje tatranský Hotel Lomnica, prišiel s absolútnou novinkou na našom trhu, a to gastronomickými letmi teplovzdušným balónom. V doteraz najväčšom balóne na Slovensku zažite neobyčajné dobrodružstvo v originálnej reštaurácii, ktorá sa nachádza priamo v balóne. Štartuje sa z okolia Tatranskej Lomnice a počas  letu, ktorý trvá viac ako hodinu, si vychutnáte kulinárske špeciality od šéfkuchárov z Hotela Lomnica.

Rodina stabilných značiek priniesla produkt, ktorý doteraz na Slovensku chýbal.

Počas kuulinárskeho letu si tak viete vychutnať nebeský pôžitok s výhľadom na východ či západ slnka s úchvatnou scenériou Vysokých Tatier.

„Posúvame hranice gastronomického zážitku na úplne novúroveň a ako prví na Slovensku sme preniesli lietajúcu reštauráciu do oblakov. Samozrejme, že to bola pre nás výzva. Variť v oblakoch, v podmienkach, o ktorých dopredu neviete nič, pripraviť si veci v obmedzenom priestore, pripraviť si pokrm tak, aby prežil náročnejšie podmienky pristávania... To všetko boli prekážky, do ktorých sme sa pustili s nadšením. Byť pri zrode niečoho špecifického a nepoznaného, to chytilo za srdce celý prípravný tím,“ približuje atmosféru prípravy nového projektu riaditeľ Hotela Lomnica a Kaštieľa Pálffy Peter Mudrý.

Čo by ste povedali napríklad na pohár vychladeného sektu, ktorý si vychutnáte, ale bez pevnej pôdy pod nohami, alebo na pohľad na prekrásnu tatranskú prírodu z vtáčej perspektívy s prekvapením navyše? Otázka, na ktorú sa ľahko odpovedá, ak ste zástancom exkluzívneho dobrodružstva s nezameniteľným štýlom.

Vybrať si viete z ponuky kuulinárskych raňajok, večerí, či absolvovať môžete aj súkromný let s preletom ponad Tatry vo výške viac ako 3 tisíc metrov. Samozrejme, tak ako každý iný let balónom, aj tento je odkázaný na perfektné počasie, preto si na ten správny deň treba vždy počkať.

Najväčší balón na Slovensku, môžeme dokonca povedať, že aj prvá reštaurácia v oblakoch, má už svoje prvé lety úspešne za sebou. Kuulinair vám prináša unikátne prepojenie všetkých zmyslov, kulinárskych zážitkov s rozprávkovým výletom v oblakoch, ktoré potešia všetkých milovníkov nevšedných zážitkov, ale aj konzervatívnejšie typy, ktoré z času na čas radi vybočia zo zaužívaných koľají.

Dožičte sebe a svojim blízkym atmosféru výnimočných kulinárskych zážitkov doplnenú o nádhernú scenériu prírody Vysokých Tatier. Tím z Hotela Lomnica sa postará o to, aby ste tento zážitok vnímali cez všetky vaše zmysly.

 

Aká je kapacita balóna?

  • teplovzdušný balón Kuulinair je kapacitne určený pre dvanásť pasažierov, teda deväť dospelých pasažierov a troch členov posádky (pilot, kuchár, stevard)
  • šesť dospelých osôb je minimálny počet pasažierov
    * pri individuálnych požiadavkách je nevyhnutné vopred kontaktovať naše rezervačné oddelenie, aby sme Vám mohli naplánovať individuálne podmienky letu
    **  v prípade, že posádku tvoria aj deti, prosíme, kontaktujte naše rezervačné oddelenie vopred pre individuálnu dohodu počtu pasažierov

 

Ako vysoko balón poletí?

  • počas preletu ponad Vysoké Tatry balón lieta do nadmorskej výšky približne 3 000 metrov
  • počas kulinárskych letov, vyhliadkových a skupinových letov balón lieta podľa meteorologických a poveternostných podmienok. Dosiahnutá výška závisí od rozhodnutia pilota.

 

Je vo vzduchu zima?

Pri lete v balóne je teplota veľmi podobná teplote na zemi. Malý pokles teploty vo vyšších nadmorských výškach vyrovnáva teplo, ktoré vytvárajú horáky balóna. Pasažieri sa nemusia obávať ani silného vetra, pretože balón letí rovnakou rýchlosťou ako okolitý vietor. Najmä počas zimných mesiacov odporúčame zateplenú obuv.

 

Ako sa obliecť?

Nie je nutný špeciálny odev, odporúčame športové tmavšie oblečenie, rovnako ako na prechádzku do lesa, a šiltovku na hlavu ako ochranu pred sálajúcim teplom od horákov. Vhodná je pevná športová obuv. V zimných mesiacoch je potrebná zateplená obuv, ktorá bude vaše nohy dostatočne chrániť pred chladným počasím, nakoľko najväčšia zima je práve pri podlahe koša balóna.

 

Môžu letieť aj deti?

Áno, môžu. Všetky deti musia byť sprevádzané dospelou osobou!

 

Koľko kilometrov balón na trase poletí?

Pri hodine letu to býva spravidla približne 10 až 20 km. Skutočná preletená vzdialenosť je závislá od poveternostnej situácie, najmä od sily vetra v letovej výške. Balón je totiž unášaný aktuálnym smerom a rýchlosťou vetra.

 

Koľko ľudí bude v mojom balóne?

Maximálny počet je deväť dospelých pasažierov a traja členovia posádky v prípade kulinárskych letov, minimálny počet je šesť dospelých pasažierov. Počas vyhliadkového letu je posádka tvorená len pilotom a stevardom, je teda možný vyšší počet pasažierov.

 

Čo ak je v deň letu nevhodné počasie a balón nemôže vzlietnuť?

Pokiaľ je let balónom zrušený z dôvodu nevhodných poveternostných podmienok, termín je možné znovu rezervovať kedykoľvek v priebehu 12 mesiacov podľa platnosti letenky.

Viac informácii nájdete na www.kuulinair.sk

 

PR, TEXT: Zuzana Čižmáriková

Foto: Marek Hajkovský

 

Partners