Searching
Search

Kráľovský zážitok v srdci Slovenska – to je Hotel Grand Vígľaš

Leží takmer v srdci Slovenska neďaleko mesta Zvolen. Ešte pred pár rokmi tu stála chátrajúca ruina, dnes je na jej mieste v obci Vígľaš luxusný štvorhviezdičkový hotel.

Zámok Vígľaš bol zrekonštruovaný v roku 2013 a už o rok neskôr sa tešil z prvých návštevníkov a hostí. Inak tomu nebolo ani ostatné roky, až kým osud zámku nepoznačila pandémia. Po dvojročnej pauze zámok na jar naštartoval svoju plnú prevádzku a opäť sa teší z množstva domácich i zahraničných návštevníkov. Tí si služby hotela pochvaľujú. ,,Svoje skúsenosti nám často zanechávajú v komentároch na sociálnych sieťach, ale aj priamo na recepcii. Pozitívne vždy hodnotia aj prácu nášho odborného personálu, ktorý je kľúčom k úspechu,“ pochvaľuje svojich zamestnancov riaditeľ Hotela Grand Vígľaš Tomáš Sokologorský.

Zámok ponúka viacero možností. Dobrú kávu, chutné jedlá z à la carte menu, ale i sladkú bodku za obedom si môžete v reštaurácii Ava Simone vychutnať každý pracovný deň, aj cez víkend. Okrem toho sú všetkým, ktorí si na zámok prídu spríjemniť svoj deň, k dispozícii aj iné služby. ,,Pravidelne organizujeme historické prehliadky zámku. Práve tie sú zaujímavé pre malého aj veľkého diváka. Prebiehajú v dvoch cykloch, a to od pondelka do štvrtka vždy o 13.00, od piatka do nedele sa stretnete s našou sprievodkyňou o 11.00, 13.00 a 15.00 hodine,“ informuje o prehliadkach riaditeľ Sokologorský. 

K dispozícii je aj hotelové wellness.

Zámok sa teší veľkému záujmu o pobyty, firemné akcie, svadby a súkromné oslavy. ,,Sme veľmi radi, že sa nám po posledných dvoch rokoch podarilo osloviť s našou ponukou nových klientov, no nebolo to jednoduché. Zároveň sa tešíme, že sa k nám stále vracajú hostia, ktorí u nás už boli a ohodnotili svoju predošlú skúsenosť kladne. Aj to je pre nás zárukou kvalitných služieb,“ dodáva manažment hotela.

Leto na Zámku Vígľaš bolo pestré. ,,Okrem každodenného sprievodného programu pre našich hostí sme zorganizovali náš najobľúbenejší event Grand Retro Show, kde sme účasťou prekonali všetky interné rekordy. Rovnako sme sa viac zamerali na deti. Detský kútik, animátori a rozprávkový les už sú dnes samozrejmosťou každého hotela,“ dopĺňa manažment, ktorý tiež počas leta začal v rámci konceptu Zamestnanec mesiaca odmeňovať a motivovať personál. Letný program tiež obohacovali diskusie s osobnosťami, v rámci ktorých sa mohli návštevníci stretnúť s Igorom Bukovským, Jozefom Banášom, ale aj populárnym horolezcom Petrom Hámorom.

Počas leta prešiel zámok malou transformáciou identity. ,,Po pandémii sme cítili, že je čas na zmenu, ktorou chceme ukázať klientom, že sme nielen historický hotel, ale tiež miesto, kde sa spájajú moderné služby s tradičnými hodnotami. Zmenili sme teda logo, a postupne meníme celú identitu. Za nosný prvok sme zvolili jednu z veží – Starostovu baštu. Tá nesie v sebe istú symboliku, keďže bola prvým objektom, ktorý bol rekonštruovaný v roku 2009,“ dodáva vedenie.

Sezóna pokračuje aj na jeseň. ,,V septembri a októbri budú dominovať najmä malé a veľké firemné kongresy. Okrem toho tiež vrcholí svadobná sezóna. V ponuke máme ešte niekoľko voľných svadobných termínov, rovnako plánujeme organizáciu veľkej svadobnej výstavy. V závere roka nás čaká populárny strašidelný Halloweensky pobyt, Vianoce a Silvester s bohatým sprievodným programom,“ dopĺňa riaditeľ Tomáš Sokologorský.

 

PR

Partners