Searching
Search

Pekné hotely

Zakladateľ nemeckej siete Pretty Hotels veľa cestoval ako novinár a fotograf, prinášajúci cestovateľské inšpirácie najmä pre čitateľov známych časopisov Condé Nast. V priebehu svojej pätnásťročnej praxe navštívil veľa krásnych miest a zistil zaujímavú vec. „Uvedomil som si, že jedným z hlavných kritérií vplývajúcich na dovolenku je prostredie, v ktorom sa človek nachádza. Čím je krajšie, tým lepšie hodnotí cestovateľ svoj pobyt, tým je spokojnejší. Vynikajúce ubytovanie sa však dnes už nespája s piatimi hotelovými hviezdičkami. Trend novodobého luxusu vyzerá inak. Dnes je ním pekné prostredie, autentický priestor, príjemný, útulný, plný histórie, kde sa človek cíti nadpriemerne dobre. A tak vznikol portál s peknými hotelmi,“ vyznal sa zo svojich motívov pre časopis Hotelier Robert Kittel.

Ľudia z hotelierstva, majitelia hotelov a penziónov ho často prizývajú na konzultácie s hlavnou otázkou, čo by mali urobiť, aby prilákali čo najviac hostí. „Hovorím im – len vytvorte veľmi pekné miesto, nič špeciálne na to nepotrebujete. Ľudia jednoducho chcú stráviť svoju dovolenku v peknom prostredí, to je všetko.“ Dobré služby a príjemný prístup k hosťom je samozrejmosťou, veď nikto, kto investuje čas, energiu a financie do krásneho interiéru, neukáže hosťovi mrzutú tvár.

Rýchlo rastúca sieť pekných hotelov má svojich reprezentantov na všetkých kontinentoch sveta. Nové butikové hotely, penzióniky, chalety, ale aj rôzne tipy na výlety, skryté poklady a úniky pred všedným životom pribúdajú na dennej báze. Cestovateľské tipy s odporúčaným pekným ubytovaním rôznych kategórií nájdete nielen v známych turistických lokalitách, ale aj v nových autentických destináciách, akými je napríklad Mongolsko. V hlavnom meste Ulan Batore si môžete vybrať podľa svojich nárokov. Cestovateľom s nízkym rozpočtom portál odporúča Zaya Backpacker Hostel, známku Good & okay má Puma Imperial www.pumaimperialhotel.mn
a hosťom zvyknutým na najvyšší štandard Kempinski Khan Palace www.kempinski.com. Všetkým potom „dohodí“ aj tipy na to, čo treba vidieť a s kým (www.4x4offroadmongolia.com), čo v nových destináciách nie je informácia na zahodenie.

Pekné mestské hotelíky, plážové, rodinné, hotely v horách, na pustatine. Dopyt aj ponuka svedčia o tom, že táto jednoduchá a zrozumiteľná filozofia v súčasnosti ľudí oslovuje. Hosť naozaj chce minúť svoj čas a peniaze v peknom prostredí, v peknom hoteli, jesť nielen dobré a kvalitné jedlo, ale aj sedieť v peknej reštaurácii s krásnym výhľadom. Keď to už niečo stojí, tak nech to za niečo stojí.

Text: Lea Lisá

Foto: Pretty Hotels

Partners