Searching
Search

Prvenstvo nielen za výhľad na Dunaj

O prvenstve rozhodli v ankete istej maďarskej komerčnej televízie diváci. Ako odznelo na tlačovej besede v Bratislave, nominovaných bolo viac ako 70 hotelov, do užšieho finále sa dostalo sedem a napokon zvíťazil Hotel Silvanus. Nebola to prvá pocta pre tento obľúbený hotel. Pred niekoľkými rokmi bol v hlasovaní na portáli TripAdviser ocenený ako najlepší vidiecky štvorhviezdičkový hotel v Maďarsku.

Hotel sa nachádza na 352 m vysokom kopci Feketehegy, neďaleko historického horného hradu Fellegvár/Visegrád, ktorý svoju najväčšiu slávu zažil v období panovania kráľa Mateja. Hostia sa môžu kochať výhľadmi na dunajský ohyb, z druhej strany hotela vidieť husté lesy pohoria Pilis.

 

História a súčasnosť

História hotela sa datuje od začiatku 70-tych rokov. V roku 1971 v Maďarsku usporiadali najväčšiu svetovú výstavu poľovníctva všetkých čias. Bola to obrovská udalosť a hostitelia sa chceli prezentovať v čo najlepšom svetle pred celým svetom. Z piatich kontinentov celého sveta prišlo tisíce odborníkov a záujemcov. Maďarskí hostitelia sa rozhodli, že výlučne pre hostí a podujatia svetovej výstavy postavia nový hotel v pohorí Pilis, ktoré je bohaté na divú zver. Hotel, ktorý svojou jedinečnou polohou, úchvatnou panorámou, danosťami i službami očarí zahraničných hostí, ktorí potom budú šíriť jeho dobré meno vo svete. Hotel Silvanus v tom čase patril medzi najvyhľadávanejšie v Maďarsku a bol mimoriadne obľúbený aj medzi zahraničnými návštevníkmi.

Po zmene režimu sa uskutočnilo niekoľko rekonštrukcií až kým hotel nezískal jeho terajšiu, modernú podobu i zariadenie. Hotel Silvanus dnes ponúka 150 izieb počnúc štandardnými až po tie najluxusnejšie. Polovica izieb má výhľad na dunajský ohyb, druhá polovica na lesy pohoria Pilis. Luxusné apartmány ponúkajú nadštandardný servis.

Počas pobytu hostia môžu oddychovať a naberať energiu v priestrannom wellness centre. Vonkajšie a vnútorné bazény hotelového wellnessu zabezpečia jedinečný výhľad na ohyb Dunaja. Minúty strávené vo finskej a infra saune, v parnom kúpeli, či soľnej komore sú relaxom pre telo aj dušu. Hostia si môžu zacvičiť vo fitness centre, alebo sa opaľovať na veľkej terase s výhľadom na rieku. Vo wellness centre sa nachádza sauna, parný kúpeľ, kúpeľ nôh, soľná komora, aromatická miestnosť, bazény a vírivka.

 

„Zelený“ hotel

Pri prevádzkovaní hotela je dôležitým aspektom aj ochrana životného prostredia, Silvanus ako jeden z prvých v Maďarsku získal aj ocenenie ako „zelený“ hotel. Ekologický aspekt zohľadňuje aj hotelová ponuka, kde nechýbajú ani elektromobily a elektrické bicykle. V gastronómii hotel ponúka to najlepšie, čo predstavuje vo svete právom oceňovaná maďarská kuchyňa. Hostí čaká Panoramická reštaurácia nielen so skvelým výhľadom a bohatou ponukou maďarských a medzinárodných špecialít. Dôraz sa kladie aj na zdravú stravu, hotel má vlastné centrum biopotravín a sám si pestuje liečivé bylinky, ktoré používa pri príprave jedál. Okrem hlavnej reštaurácie majú návštevníci k dispozícii aj aqua bar, drink bar, piváreň a kaviareň.

O pobyty prominentných hostí v hoteli za takmer päť desaťročí jeho existencie nebola núdza, medzi hosťami hotela boli napríklad futbalová legenda Michel Platini, dánska kráľovná Margita, japonský cisár Akihito, svetoznámy filmový režisér Pasolini a mnohí ďalší. Pravidelne sa tu konajú aj politické podujatia krajín Visegrádskej 4, naposledy sa tu stretli ministri obrany V4. Hotel poskytuje ideálne podmienky aj na usporiadanie rôznych kongresov.

V Hoteli Silvanus si vážia každého hosťa a mottom personálu je: „Hostí treba privítať tak, ako privítame vo svojom dome kamarátov, súrodencov a našich blízkych.“

 

PR

 

Partners