Searching
Search

Stôl, pri ktorom chce sedieť každý hosť

Nie vždy je čas nakladať drevo a čistiť krb. Luxus otvoreného ohňa môžete dopriať hosťom aj jednoduchšou cestou, iba otočením jedného gombíka. Presne tak funguje neprehliadnuteľný „večný“ oheň, ktorý si našiel cestu aj na terasy hotelov a reštaurácií.

Pri poskakujúcich plameňoch ohňa sa ľudia združovali oddávna. Je nositeľom energie, romantiky, života, jedným zo živlov feng šuej... Hoteliera však viac ako romantika zaujímajú čísla a fakty a tu sú nejaké z nich.

3 v 1 – ohrievač, osvetlenie, aj nábytok

Otvorený plynový oheň je nielen atraktívnym, ale aj pragmatickým pomocníkom, ktorý zruší na vašej terase medzisezónu.Využíva sa celoročne a po celý čas plní najmenej tri funkcie – „3 v 1“. Je štýlovým ohrievačom, romantickým osvetlením a slúži tiež ako terasový nábytokstôl, pri ktorom chce sedieť každý hosť. Vďaka ohni na terase neexistuje medzisezóna. Je tam živo, či sú letné party, oslavy, jar a jeseň, Silvester, Advent... a za každého počasia.  

Oheň za pár sekúnd

Plynové ohniská fungujú presne na princípe plynového sporáku alebo grilu s veľmi jednoduchou obsluhou – otočením gombíka a iskrou zapnete, pri odchode vypnete. Napájanie plynom zabezpečuje bežná propánová alebo propán-butánová fľaša, ktorá sa dá použiť aj na plynový gril. Pri nízkych stoloch sa priloženou hadicou dovedie plyn s originálneho krytu plynovej fľaše v rovnakom dizajne, ten navyše slúži ako praktický odkladací stolík. 

Dizajn

Plynové ohniská sú v ponuke rôznych tvarov, veľkostí, dizajnov, povrchov, kombinované so stolom alebo samostatné ohniská – každý si vyberie podľa štýlu terasy. Všetky sú vyrobené s vysokopevného kompozitného betónu (GRC – glassfiber reinforced concrete), vystuženého skleným vláknom, ktorý odoláva poveternostným vplyvom a zachováva si vysokú životnosť a farebnú stálosť. Údržba nie je potrebná, stačí povrch občas naimpregovať roztokom na kameň, betón. Výplň ohniska je lávový kameň, ktorý slúži ako dekorácia. Je stály, nespotrebúva sa, ale môžete ho príležitostne zameniť za kamienky, farebné sklo, alebo podobný nehorľavý materiál.

Praktickosť a údržba

Ak cez deň grilujete, na stôl použijete kryt a položíte naň poháre. Večer ho odokryjete a zapálite, miesto tanierika naň položíte poháriky a vychutnávate si atmosféru ohňa. Všetky stoly sa predávajú zmontované, stačí vysypať lávový kameň do ohniska, pripojiť plynový regulátor k fľaši a všetko je hotové.

Spotreba je pri plnom výkone 800 g plynu za hodinu. „Ja to radšej hovorím na fľašky vína,“ usmieva sa Ján Jedinák, konateľ spoločnosti Elementi Fire: „Pri plnom výkone vydrží 10-kilová fľaša 14 hodín, ľudovo povedané, napríklad 14 fliaš vína. Môže teda vystačiť na pekných pár večerov, alebo na poriadnu celonočnú párty na terase, ktorá bude stáť za to a pretiahne sa hlboko do nasledujúceho dňa!“

www.elementifire.sk

 

PR

Partners