Searching
Search

Zdravé hodovanie na Liptove - Hotelová akadémia Liptovský Mikuláš

V snahe zvýšiť aktívnu účasť žiakov v netradičných športových aktivitách si žiaci mohli vyskúšať barmanský kros. Počas týždňa aktivít s názvom Hovorme o jedle sa žiaci druhého stupňa Základnej školy M. R. Martákovej, ZŠ Východná a ZŠ Okoličné zúčastnili technologických cvičení, na ktorých sa dozvedeli množstvo zaujímavých informácií. Študenti vďaka nim zistili viac o slovenských potravinách, dôležitosti zemiakov v gastronómii či medu v cukrárskej výrobe. Súčasťou tvorivých dielní bola aj príprava niektorých jedál pod vedením odborných učiteľov hotelovej akadémie, čím vytvorili pre účastníkov exkurzie inšpiratívne reštauračné prostredie.

Inovatívni boli aj žiaci študijného odboru pracovník marketingu. Tí prostredníctvom interaktívneho vyučovania priblížili zaujímavou formou sortiment kapusty. Účastníci sa dozvedeli viac o tradičnom tlačení kapusty do suda a naučili sa o jej liečivých účinkoch na ľudský organizmus.

Zaujímavým spestrením celotýždňového podujatia bola aj výstava plodovej zeleniny vo vstupnej časti hotelovej akadémie. Na svoje si prišli aj súťažechtiví žiaci, ktorí sa mohli zapojiť do súťaže o naj exponát z vlastnej záhrady. Víťaza spoznala aj kategória venovaná bylinkovej záhrade. Cieľom súťaží bolo poukázať na dôležitosť plodovej zeleniny a byliniek v teplej a studenej kuchyni.

Tvorivosť žiakov ukázala, že mladej generácii nechýbajú nevídané zručnosti a bohatá fantázia. Príprava a servírovanie zdravých nápojov smoothie, jesenných šalátov a vegetariánskych jedál boli pastvou nielen pre oči, ale aj pre telo. Šaláty z kyslej kapusty, tekvicové mafiny, syrový chlieb s cuketami a iné dobroty zas uspokojili chuťové poháriky aj tých najnáročnejších gurmánov.

 

Spracovala: Mgr. Ivana Romanová, učiteľka

Partners