Vyhľadávanie
Vyhľadať

Hotelier na Bali

Koncept One Eleven resort je založený na personifikovaných službách, diskrétnosti a maximálnom komforte. Každá z deviatich priestranných víl s vlastným bazénom a Gazebo Spa sa rozprestiera na rozlohe 350 m². Obývací priestor s rozlohou 125 m², ako aj interiér celej vily, je zariadený v jednoduchých čistých líniách s dôrazom na kvalitu materiálov. O gurmánske blaho hostí sa na objednávku stará japonská reštaurácia Shiro Sushi/Sake Bar.

Dizajnový minimalizmus rezortu z pera japonského architekta sa tu snúbi s maximalizmom v oblasti služieb. Zahŕňa komplet servis od odvozu z letiska a studených mokrých uterákov pri príchode cez každodennú starostlivosť o hosťa po všetkých stránkach vrátane čerstvých kvetov, ovocia či dennej tlače. Klienti majú 24 hodín denne k dispozícii službu komorníka, zadarmo odvoz do štvrtí Seminyaku. Každá vila má privátny altánok na masáže a telové wellness procedúry.

Štvorhviezdičkový rezort Bvilla má o niečo „ľudovejší“ charakter aj ceny, určite však nie je kompromisom v službách, ani v lokalite. Rezort takisto nie je klasickým hotelom s mnohými izbami. Ponúka spolu 27 samostatných víl, každá s rozlohou 270 m², jednou až troma spálňami, vlastnou kuchyňou a privátnym bazénom umiestneným v troch rôznych lokalitách rezortu. Zariadenie najčastejšie navštevujú rodiny s deťmi alebo skupiny priateľov, ktorí vyhľadávajú komfort a oddych, prípadne zábavu pri súkromnom bazéne. Vo vilách nájdu všetko, čo potrebujú.

 

Keď kuchár varí priamo v hosťovskej vile 

Sahan Amer je obchodným riaditeľom rezortu Bvilla + spa. Rodený Balijčan nám priblížil svoju krajinu, turizmus, ale aj zákulisie rezortu, ktorý spolu s tímom riadi.

 

Čo dokáže Bali ponúknuť?

Vo všeobecnosti môžeme povedať, že Bali sa stalo veľmi populárnou destináciou pre rôzne kategórie cestovateľov. Ponúka veľa turistických, aj menej navštevovaných oblastí. Naše hotely sa nachádzajú v najvychytenejšej oblasti Bali – Seminyak s množstvom plážových reštaurácií, barov či obchodov. Pláže a more v tejto oblasti sú veľmi pokojné, čo nám dáva skvelé predispozície k bezpečnej dovolenke s rodinou. V Seminyaku cestovateľ nájde všetko, čo potrebuje – dostupnú dopravu (taxi, požičovne motoriek, autobusy), reštaurácie za primeranú cenu, ale aj vyššiu gastronómiu. Lacné ubytovanie na privátoch, ale aj nádherné hotelové rezorty s all inclusive službami, možnosti nakupovania či večernej zábavy. Viac-menej záleží na časových a finančných možnostiach cestovateľov, výber je tu široký.

 

Aké sú vaše tipy na výlety či odporúčané aktivity?

Neďaleko Seminyaku sa nachádza oblasť Changu, ktorá je vhodná na surfovanie či cvičenie jogy. Na juhu Bali máme nádherné biele pláže, prístup k nim je však zložitejší, keďže sú umiestnené pri kamenistých útesoch. Na rozdiel od Seminyaku nie je táto oblasť vhodná pre rodiny s deťmi, ale skôr pre páriky a plavcov. Výhľady a západy slnka sú tu naozaj úchvatné. Ak by sme sa posunuli do vnútrozemia smerom do oblasti Ubud, tak tu zažijeme Bali, ktoré „dýcha“ balijskou kultúrou. Nájdeme tu mnoho lesov, vodopády a ryžové polia, ktoré stále viac a viac lákajú turistov. Nechýbajú kávové plantáže či roztomilé lokálne kaviarničky. Ubud ponúka mnoho ubytovacích možností na vidieku, a to prispieva k zažitiu lokálnej atmosféry. Severné Bali je zasa známe ako najlepšie miesto na šnorchlovanie a relax. Oproti juhu a stredozemiu sa tu pohybuje výrazne menej turistov, a tak to môže byť skvelá voľba pre cestovateľov, ktorí sa radi vyhnú davom. Ja tvrdím, že Bali dokáže vyhovieť každému turistovi, nech hľadá čokoľvek, stačí si vybrať správnu oblasť, ktorá určite naplní očakávania. Možno práve preto sa Bali stalo takým populárnym miestom.

 

Aká klientela najčastejšie navštevuje oblasť Seminyak?

Ako som už spomínal, v Seminyaku nájdeme rôzne cenové kategórie ubytovania i reštaurácií. Aj z tohto dôvodu tu máme naozaj široké spektrum návštevníkov. Balijská kultúra je pohostinná a priateľská voči turistom, vo všeobecnosti môžeme povedať, že aj náš rezort má veľmi dobré hodnotenie personálu. Teší nás, že máme veľké percento klientov, ktorí sa k nám opätovne vracajú, pretože sú spokojní s cenou, službami či lokalitou.

 

Z akých krajín prichádzajú?

Najčastejšie vítame návštevníkov z Austrálie, na vzostupe je tu čínska a americká klientela. Narastá taktiež počet európskej klientely, prichádzajú prevažne turisti z Veľkej Británie, Nemecka či krajín Škandinávie. Bali zaznamenávalo za posledné roky najviac turistov z Austrálie. Zaujímavosťou je, že za rok 2017 prevzali štafetu prvenstva Číňania. Postupne sa teda mení aj naša klientela a s tým sa menia aj požiadavky hostí, uvidíme, aké zmeny to so sebou prinesie.

 

Je váš vilový rezort zaujímavý pre čínsku klientelu?

Myslím, že Bvilla nie je úplne to, čo tento klient vyhľadáva. Naša spoločnosť však ponúka širšie možnosti ubytovacích zariadení. Neďaleko rezortu Bvilla sa nachádza náš ďalší luxusný rezort s názvom One Eleven, kde klienti platia prémiovú cenu, ale dostanú prémiový produkt a prémiovú starostlivosť.

 

Je koncept týchto dvoch ubytovacích zariadení podobný? Využívate aj cross marketing?

Koncept je úplne odlišný. Cross marketing robíme minimálne, pretože koncept, cena a napokon aj značka je úplne iná. Koncept Bvilla je podobný ostatným vilám v Seminyaku. One Eleven je však unikátny v zmysle originality, architektúry a služieb. Snažil som sa nájsť podobný rezort, ktorý je ako One Eleven, ale nenašiel som.

 

Ako dlho je Bvilla rezort otvorený?

V prevádzke sme už 13 rokov. Najprv sme začali s vilami s názvom Bvilla + seaside, ktoré sa nachádzajú len 140 m od pláže. Potom sme pridali vily s názvom Bvilla + spa a Bvilla + pool. Taktiež máme k dispozícii samostatné wellness pre hostí. One Eleven sme otvorili v roku 2012.

 

Kde sa váš hosť stravuje?

Aj stravovanie hostí úzko súvisí s naším konceptom, kde platí, že vo vile dostane klient všetko, čo potrebuje. Náš personál teda pripravuje raňajky pre hostí priamo vo vile. Pre hostí je to zážitok, pretože vidia prípravu lokálnych raňajok a zároveň je to priestor, kde sa môžu hostia rozprávať s personálom popri tom, ako im pripravuje čerstvé raňajky a kávu. Na túto službu máme vynikajúcu odozvu od hostí a určite v nej budeme pokračovať.

 

Hovoríte len o raňajkách. Obedy ponúkate v reštaurácii?

V Bvilla nemáme reštauráciu, rozhodli sme sa ísť cestou stravovania v privátnych vilách a zdá sa, že sme urobili dobré rozhodnutie. Pre obedy a večere tiež platí rovnaký koncept ako pri raňajkách, keď môže prísť kuchár navariť klientom do ich vily. Špičkovú japonskú reštauráciu máme k dispozícii v One Eleven. Jedlá pripravuje japonský šéfkuchár, pravdepodobne aj preto táto reštaurácia vyniká oproti iným japonským reštauráciám v Seminyaku.

 

Aké sú plány skupiny do budúcnosti?

V rámci konceptu One Eleven je vo výstavbe nový projekt na Srí Lanke. Bude veľmi zaujímavý, lebo hoci bude pod značkou One Eleven, bude celkom odlišný. Taktiež rozmýšľame nad možnosťami na ostrove Lombok, o tomto projekte však viac detailov zatiaľ nemám. Čo sa týka Bali, tak v tomto momente zatiaľ neuvažujeme o nových projektoch v tejto oblasti, pretože je podľa môjho názoru tento trh už stabilizovaný.

Text: Lea Lisá, Foto: Roman Tomko FPD

Partneri