Vyhľadávanie
Vyhľadať

Kráľovský zážitok Hotel ROYAL PALACE*****

Máte za sebou 15 rokov praxe v hotelovom manažmente, primárne z kúpeľných hotelov. Znamená pre vás otvorenie a riadenie Hotela ROYAL PALACE***** naplnenie hotelierskeho sna?
Nehovoril by som o plnení snov, keďže za každým hotelom je len a len práca. Zvlášť to platí pri jeho otvorení a rozbehu. Na druhej strane má Hotel ROYAL PALACE***** hneď niekoľko naj, ktoré každého hotelového manažéra nadchnú.

Akých?
Predovšetkým je potrebné si uvedomiť, že ide po dlhých rokoch po piešťanskom hoteli Thermia Palace v poradí o druhý päťhviezdičkový kúpeľný hotel na Slovensku. Luxusný hotel s kapacitou 81 lôžok je navrhnutý v historickom štýle art deco a architektonicky odkazuje na 20. roky minulého storočia. Vznikol po viac ako štvorročnej rekonštrukcii liečebných domov Kollár a Malá Fatra a ich prepojením s Modrým kúpeľom – historickou dominantou mesta Turčianske Teplice. Ide zároveň o miesto, kde prívlastok kráľovský nie je len marketingovým ťahom. V minulosti využili služby kúpeľov viacerí panovníci a spoločenská elita Rakúsko-Uhorskej monarchie, ako cisár Maximilián Habsburský alebo Alžbeta Bavorská. V priestoroch dnešného Royal Bath sa pred viac ako šiestimi storočiami kúpal aj cisár Žigmund Luxemburský. Údajne bol nahý a na hlave mal kráľovskú korunu. Musel to byť zaujímavý pohľad.

Preto ten kráľovský palác?
Áno. Našou filozofiou je poskytovať hosťom kráľovský zážitok v kráľovských priestoroch na mieste s kráľovskou tradíciou. K dispozícii sú luxusné izby a apartmány s plošným štandardom od 30 do 150 m2. Špičkové gastronomické služby poskytujeme v Restaurant Sissi s oddelenou klubovou časťou so stoličkovou kapacitou 150 miest, v Bare Colonnade so zimnou záhradou a v Lobby bare. Kráľovskú starostlivosť o telo nájdu hostia v balneo centre Royal Bath a v INCARE. Kráľovská dvorana je systém viacerých tanečných parketov a letných terás uprostred zelene v átriu hotela. Na organizovanie kráľovských eventov slúži Kursalón, spoločenská miestnosť s kapacitou 100 miest, ktorá je zároveň srdcom kultúrno-spoločenského života hotela. Elegancia hotela odkazuje na vybranú spoločnosť, ktorá kúpele po stáročia navštevovala.

Teraz jedna otázka na telo: je v prostredí Turčianskych Teplíc koncept päťhviezdičkového hotela namieste? Neobávate sa nedostatku kvalifikovaného personálu na takýto typ hotela?
Uvedomujeme si, že päťhviezdičkový „hardware“ musíme byť schopní vybaviť i päťhviezdičkovým „software“, aby sme získali a udržali päťhviezdičkového hosťa, ktorý je ochotný zaplatiť päťhviezdičkovú cenu. V prostredí hotelového biznisu je tento problém evidentným kdekoľvek na Slovensku, nielen v Turčianskych Tepliciach. Kľúčovou tu má byť úloha manažmentu, ktorý vie naučiť i motivovať personál k dosiahnutiu požadovaného štandardu. I tu platí, že ide o beh na dlhé trate. Na druhej strane, už dnes sú v našich radoch výborní profesionáli. Kráľovskej gastronómii velí šéfkuchár Roman Horváth s 15-ročnými skúsenosťami zo štvor- a päťhviezdičkových hotelov vo Švajčiarsku, Nemecku a Rakúsku. V našich radoch je i Gabriel Kollár, someliér roku 2016 podľa ASSR, s viacročnými skúsenosťami s Gordonom Ramsayom v UK. Osobne som presvedčený, že kombinácia decentného luxusu, termálnej minerálnej liečivej vody a kardiovaskulárnej rehabilitácie bude (vzhľadom na súčasný životný štýl) pre hosťa zaujímavá a pre investora komerčne úspešná.

Pre koho je teda hotel určený?
Primárnym cieľovým segmentom je medzinárodná klientela s požiadavkami na prevenciu a liečbu kardiovaskulárnych ochorení. V hoteli sídli nový špecializovaný Inštitút kardiovaskulárnej rehabilitácie INCARE. Ide o moderné zdravotnícke zariadenie, ktoré ponúka diagnostiku a profylaktiku, rehabilitačnú starostlivosť a špičkové technické vybavenie porovnateľné s univerzitnými a klinickými pracoviskami v zahraničí. Súčasťou hotela je vlastné balneo centrum s už spomínaným Royal Bath, absolútnou raritou slovenského kúpeľníctva. Bazén kruhového tvaru so zlatou mozaikou má stále aktívnu piscinu s prirodzeným prietokom termálnej minerálnej liečivej vody. Keď k tomu pripočítate ponuku viac ako 40 procedúr v exkluzívnych priestoroch, je to výborný dôvod na návštevu i pre domácich podnikateľov či manažérov, ktorí potrebujú oddych. Podľa údajov Slovenskej kardiologickej spoločnosti ide dnes 52 % všetkých úmrtí na vrub kardiovaskulárnych chorôb, a toto číslo sa bude najmä vplyvom hektického životného štýlu zvyšovať.
Okrem toho, hotel je spojovacou chodbou prepojený so susedným Spa & Aquaparkom, jediným akvaparkom s termálnou minerálnou liečivou vodou na Slovensku, preto je vhodný i pre wellness hostí s požiadavkami na luxusné ubytovanie a zážitkovú gastronómiu.

Prezradíte aj nejakú „pikošku“ zo slávnostného otvorenia?
Sme veľmi radi, že hotel symbolicky otvorila práve pani Emília Vášáryová, prvá dáma slovenského divadla a rodáčka z neďalekej Hornej Štubne. Počas slávnostného večera prebehol aj krst Inštitútu kardiovaskulárnej rehabilitácie, ktorý otvorila v mene Slovenskej kardiologickej spoločnosti pani profesorka Šimková, jedna z najlepších slovenských kardiologičiek. Grand Opening hotela bol zároveň aj otvorením letnej kúpeľnej sezóny 2018.

Na otvorenie ste v minulosti pripravovali alebo priamo rozbiehali viacero nesieťových hotelov. Je spolupráca s Hotelom ROYAL PALACE***** v niečom špecifická?
Je radosť spolupracovať s investorom, ktorý má na hotelierstve, a v tomto prípade i na kúpeľníctve, postavený reálny biznis, ktorému zároveň rozumie. V tomto smere je spolupráca na slovenské pomery neštandardná. 

Generálny partner
Partneri