Vyhľadávanie
Vyhľadať

Úspechy slovenských kuchárov v Chorvátsku

Myšlienka zostaviť súťažný tím kuchárov z členov viacerých klubov skrsla v hlave predsedu Tatranského klubu SZKC Karola Sklenára, ktorý sa sám tejto súťaže zúčastnil už po tretíkrát. „Prvý nápad poskladať tím z viacerých regionálnych klubov SZKC skrsol pred niekoľkými mesiacmi. Všetkých súťažiacich som videl na niekoľkých regionálnych súťažiach na Slovensku a videl som v nich potenciál a snahu, tak som ich oslovil, či by nemali záujem zúčastniť sa tejto medzinárodnej súťaže. Všetci s nadšením s účasťou súhlasili, a tak sa začala náročná príprava. Dnes môžem povedať, že som rád, že som tento tím vyskladal a že niektorí tak dostali možnosť zúčastniť sa svojej prvej medzinárodnej súťaže,“ povedal Karol Sklenár, predseda Tatranského klubu kuchárov a cukrárov. Pod jeho taktovkou sa začala náročná príprava 7 nadšencov na medzinárodnú súťaž.

Súťaže sa okrem Karola Sklenára – šéfkuchára Penziónu Energetik, Demänovská Dolina a predsedu Tatranského klubu SZKC zúčastnili Peter Bracho – šéfkuchár Hotela Liptovský Dvor, Liptovský Ján; Dominik Marton – šéfkuchár Hotela Grand Castle, Liptovský Hrádok; Pavol Lukčík – šéfkuchár Hotela Ambasádor Košice; Radovan Budzák – šéfkuchár Kaštieľa Lu-čivná; Martin Hoferica – majiteľ a šéfkuchár Provance Restaurant a Ondrej Jurčo – študent Hotelovej akadémie Liptovský Mikuláš.

Ako ukázali výsledky súťaže, K. Sklenár mal pri výbere „šťastnú ruku“. Vybral tím, ktorý na Slovensko doviezol 22 medailí, a tomu sa už hovorí veľký úspech. Členovia slovenského tímu kuchárov súťažili vo viacerých kategóriách, v ktorých získali nasledovné ocenenia:

Kategória „Jedlo z ryby“
Peter Bracho – zlatá medaila
Karol Sklenár – strieborná medaila
Dominik Marton – strieborná medaila
Ondrej Jurčo – strieborná medaila
Radovan Budzák – strieborná medaila
Martin Hoferica – strieborná medaila
Pavol Lukčík – bronzová medaila

Kategória „Jedlo z jahňacieho mäsa“
Peter Bracho – zlatá medaila
Karol Sklenár – bronzová medaila
Dominik Marton – bronzová medaila
Ondrej Jurčo – bronzová medaila
Pavol Lukčík – bronzová medaila
Radovan Budzák – bronzová medaila
Martin Hoferica – bronzová medaila

Kategória „Jedlo z kuracieho mäsa“
Peter Bracho – zlatá medaila
Dominik Marton – strieborná medaila
Ondrej Jurčo – strieborná medaila
Martin Hoferica – strieborná medaila
Karol Sklenár – bronzová medaila

Kategória „Rizoto“
Pavol Lukčík – strieborná medaila
Radovan Budzák – strieborná medaila
Kategória „Dezert“
Peter Bracho – zlatá medaila

Do finále Pohára Perla Mora 2018, kde súťažilo už len 5 finalistov, sa podarilo prebojovať Petrovi Brachovi. Na prípravu trojchodového menu zloženého z predjedla, hlavného jedla a dezertu – Black Box, mali finalisti 90 minút. Vo finále sa Peter umiestnil na konečnom druhom mieste. Tým si zabezpečil miestenku na veľkom Grand Finále na Makarskej riviére, ktoré sa bude konať vo februári 2019. Budeme mu všetci držať palce.

Za pomoc a podporu pri príprave i účasti patrí vďaka spoločnostiam:
METRO – Cash & Carry Slovensko, Lunys, A-Z Gastro B. Bystrica, OMES, s. r. o., Big Green egg – Slovensko, Prémium Gastro, BITO, Bidfood, s. r. o., Hotel Liptovský dvor a Tatranskému, Žilinskému a Košickému klubu SZKC. 

 

Spracoval: Karol Sklenár

Generálny partner
Partneri