Searching
Search

Hotely zostávajú otvorené

Na území Slovenskej republiky nastanú počas vianočných sviatkov zmeny platných opatrení proti šíreniu COVID-19, účinné od 19. decembra 2020. Na rozdiel od hotelov v susednom Česku, hotely na Slovensku majú z celoštátneho lock-downu výnimku, pri splnení štátom stanovených podmienok môžu byť otvorené a poskytovať aj stravovacie služby.

Hotely, penzióny a ostatné ubytovacie služby, ako aj prevádzky lanoviek a vlekov môžu fungovať, ale ich návštevníci starší ako 10 rokov sa budú musieť preukázať negatívnymi výsledkami antigénového alebo PCR testu na COVID-19 nie staršími ako 72 hodín, prípadne potvrdením o prekonaní ochorenia COVID-19 podľa prílohy vo vyhláške; pričom prevádzkovateľ je oprávnený do týchto potvrdení nahliadnuť. V prevádzke môžu rovnako zostať služby dlhodobého ubytovania a karanténneho ubytovaní. Služby wellness, fitnes, prípadné kaderníctva či prevádzky starostlivosti o telo musia byť uzatvorené, rovnako ako bazény. Prírodné liečebné kúpele alebo kúpeľné liečebne môžu byť otvorené pre pacientov na základe návrhu lekára.

Naďalej sa uplatňujú podmienky dodržania protiepidemických opatrení pre otvorené prevádzky, pričom platí maximum 1 osoba na 15 metrov štvorcových, kam sa nezapočítavajú deti do 10 rokov v sprievode dospelej osoby (doteraz bola veková hranica 14 rokov).

Hoci však máte hotel otvorený a funguje aj reštaurácia, naďalej platí pre zákazníkov zákaz konzumácie jedál a nápojov nielen v interiérových, ale aj v exteriérových častiach prevádzok. Všetky prevádzky verejného stravovania však môžu vydávať jedlá a nápoje zabalené na odber so sebou alebo prostredníctvom donáškovej služby.

Zakazujú sa VŠETKY hromadné podujatia, teda aj s menej ako šiestimi účastníkmi, povolené nebudú ani divadelné, filmové, hudobné a iné umelecké predstavenia. Ostatné výnimky (podujatia konané na základe zákona, podujatia s účastníkmi s 12-hodinovým testom a ostatné) ostávajú v platnosti.

Dôležité upozornenie: Regionálne úrady verejného zdravotníctva môžu v rámci svojho územného obvodu nariadiť aj prísnejšie opatrenia, ak si to epidemiologická situácia vyžiada.

Celé znenie aktuálne platnej vyhlášky aj potrebné tlačivá na potvrdenie o testoch, či prekonaní ochorenia COVID-19 nájdete tu: https://www.minv.sk/swift_data/source/verejna_sprava/vestnik_vlady_sr_2020/ciastka_26_2020.pdf?fbclid=IwAR0w_EpZ57pyfXfydmYNqZVqUFFr40x-v5PpNoSseErajEjQ6mDE8GSrfxE

Partners