Searching
Search

Ocenenia horských zemí putovali na Liptov

„Liptov opäť obstál v hodnotení koalície horských značiek na výbornú. Ocenili starostu obce Bešeňová Martina Barana a primára chirurgickej ambulancie v Liptovskej nemocnici s poliklinikou MUDr. Ivana Stodolu v Liptovskom Mikuláši Jána Drobču. Tatralandia sa stala najpopulárnejšou značkou horských zemí. Hodnotiaca komisia ocenila náš región, ktorý je pre mnohých Poliakov top regiónom na trávenie letnej či zimnej dovolenky,“ povedal honorárny konzul Poľskej republiky na Slovensku Tadeusz Frackowiak.

Bešeňová je vďaka akvaparku veľmi navštevovanou obcou na Liptove. „Našej obci sa darí neustále zvyšovať počet prenocovaní a výšku vybranej dane. Vybrané prostriedky sa snažíme spätne investovať do cestovného ruchu a zlepšovať infraštruktúru pre turistov aj našich občanovi. Je to pre mňa veľmi motivujúce aj zaväzujúce, že komisia ocenila úspechy našej obce a získal som toto prestížne ocenenie v kategórii politik,“ uviedol ocenený starosta obce.

Poliaci a Slováci sú si ako národy blízke. Obyvatelia v horskom pohraničí majú spoločnú históriu aj kultúru. Takmer žiaden Lipták nemá problém s poľštinou a s ľahkosťou si porozumejú so Slovákmi aj obyvatelia prihraničných regiónov. Poliaci tvoria významnú časť návštevníkov Liptova. Nie je žiadnou novinkou, že práve Tatralandia patrí, už od jej otvorenia v roku 2003, k veľmi obľúbeným miestam návštev našich severných susedov. „Veľmi sa teším, že ocenili Tatralandiu. Od jej vzniku sa postupne posilňoval význam letnej sezóny na Liptove a teraz je náš región skvelým miestom na dovolenku v ktorejkoľvek časti roka. Pričom narastajúci záujem o Liptov pociťujeme rok od roka,“ zdôraznila riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Cieľom súťaže je popularizovať ľudí, podnikateľov, organizácie, ktorých činnosť a úspechy v horských oblastiach môžu byť vzorom a inšpiráciou pre ostatných a významným spôsobom prispeli k rozvoju horských oblastí po oboch stranách Tatier. Súťaž o Osobnosť horských zemí sa koná pravidelne už od roku 2005 a napomáha aj rozvoju spoločného horského regiónu ako turistickej destinácie.

Foto: Marek Hajkovský

Partners