Searching
Search

(Pod)tatranský dizajnový klenot

Pred rokom obohatil zbierku (pod)tatranských hotelov malý, no neprehliadnuteľný klenot - Kalix Boutique Hotel. Vďaka svojej špecifickej atmosfére, nadštandardným službám a dizajnovému interiéru si aj v pandemických časoch začal krok za krokom budovať svoju klientelu.

Tatranské hotely, ako aj hotely v Poprade, sú svojím charakterom určené pre pobytových hostí aj biznis klientelu. Hostia majú možnosť si vybrať zo širokého spektra rôznych kategórií hotelov. Medzeru na trhu zapĺňa butikový hotel v historickej budove. Tichá mestská časť zaručuje dokonalý pokoj a súkromie. Kalix je presne tým miestom, kam by ste sa vybrali na romantický výlet vo dvojici. Ďalším typickým klientom je biznis hosť na služobnej ceste, ktorý si dopraje pohodlie, ocení dizajn a tiež zážitkovú gastronómiu.

Raz zažiť je lepšie ako stokrát čítať

Vybrali sme sa teda pod Tatry osobne vyskúšať túto novinku. Zažili sme pobyt v príjemnej atmosfére s ochotným a priateľským personálom. Očarila nás čistota, luxus, ale aj interiér lahodiaci oku sofistikovaným dizajnom s nádychom elegancie. Dominantným prvkom  v niektorých izbách a na chodbách sú zachované pôvodné múry, ktoré vás spolu so snehobielymi klenbami decentne prepájajú s minulosťou. Vybavenie hotela v historickej budove jasne podčiarkuje modernú súčasnosť. 

Skvostom je útulná vínna pivnica, ktorej atmosféru vyzdvihujú pôvodné klenby a tehly meštianskeho domu. Personál hotela sa už teší, keď bude môcť opäť bez obmedzení v originálnych priestoroch privítať hostí. 

 

Na spoločenské akcie či biznis stretnutia slúži aj štýlový salónik, ktorý počas krátkeho času prevádzky už zažil aj komorné svadby, rodinné oslavy a firemné akcie.

Poteší atmosféra aj kuchyňa

V časopise Hotelier často píšeme, že vzťahy panujúce na pracovisku hosť cíti, a vytuší, či sú dobré, alebo napäté. Tu to bola práve priateľská tímová atmosféra, ktorá dávala hosťovi pocit, že je vítaný. Bonusom je kvalifikovaný personál, ktorý nielen splní očakávania hostí, ale vie ponúknuť viac. Vynaliezaví kuchári si dávajú záležať na špičkovej gastronómii postavenej na čerstvých a lokálnych surovinách. Personál nám odporučil sezónnu ponuku, tak sme ochutnali výbornú kapustnicu, kačacie prsia na malinovej omáčke s domácim zemiakovým knedlíkom (tie u nás bojovali so srnčím stehnom na šípkovej omáčke s gaštanmi glazúrovanými v mede a opekanými šúľancami) a skvelý sezónny dezert z gaštanového pyré.

 

 

Kalix v číslach:

1850 – postavenie budovy

1894 – sídlo šľachtického rodu Mathernovcov, miestneho richtára

1940 –sídlo najvýznamnejšieho miestneho hospodára Ľudovíta Kalixa, vzal si dcéru

           Mathernovcov za manželku

1946 – odchod Kalixovcov do Nemecka

2015 – budovu odkúpil súčasný majiteľ

09/2018 – začiatok rekonštrukcie

09/2020 – kolaudácia stavby

11/2020 – otvorenie hotela

 

Text: Lea Lisá

Foto: Marek Hajkovský ©

 

Partners