Searching
Search

Cestovanie na Slovensko podporí spoločná propagácia V4

Na začiatku júla Slovenská republika prebrala už šieste predsedníctvo vo Vyšehradskej skupine. Na aktivitách organizovaných v súvislosti s predsedníctvom V4 sa bude podieľať aj národná organizácia na podporu a propagáciu cestovného ruchu SLOVAKIA TRAVEL. Jednou z tému bude aj udržateľnosť a smerovanie propagácie cestovného ruchu krajín V4 s ohľadom na pandémiu a konflikt na Ukrajine.

SLOVAKIA TRAVEL pripravuje v rámci predsedníctva V4 aktivity na podporu a propagáciu strednej Európy, vrátane Slovenska, ako atraktívnej turistickej destinácie pre vzdialené európske trhy a zámorie a to prostredníctvom workshopov a organizácie B2B a B2C stretnutí. Podujatia sa uskutočnia v spolupráci s regionálnymi a profesijnými organizáciami cestovného ruchu na Slovensku.

V rámci spoločnej propagácie regiónu strednej Európy Discover Central Europe SLOVAKIA TRAVEL zorganizuje na jeseň working group meeting, kde bude jednou z tém aj otázka smerovania propagácie krajín V4 s ohľadom na pandémiu a konflikt na Ukrajine. Ďalšou z tém bude aj udržateľnosť cestovného ruchu, v rámci ktorého sa Slovensko už dlhšie pohybuje v prvej desiatke medzinárodného rebríčka Sustainable Travel Index. Rebríček udržateľného cestovania ovládli európske krajiny a Slovensko sa tento rok umiestnilo na 2. mieste.

Na jar 2023 agentúra v spolupráci s Ministerstvom dopravy a výstavby SR zorganizuje podujatie na najvyššej úrovni cestovného ruchu High Level Meeting, na ktorom bude podpísaný marketingový plán Discover Central Europe pre rok 2023. Obsahovať bude konkrétne aktivity krajín V4 v rámci spoločnej propagácie na vzdialených trhoch a v Európe.

Všetky predsednícke aktivity budú komunikované v jednotnom štýle a pod rovnakou komunikačnou líniou V4 Future vytvorenou Ministerstvom zahraničných vecí SR.

 

Zdroj: SLOVAKIA TRAVEL

Foto: archív redakcie

Partners