Searching
Search

Súboj siedmich šéfkuchárov na Liptove

Charitatívna akcia spojená s vysokou gastronómiou sa bude odohrávať v stodole Hotela Koliba Gréta. Súboja šéfkuchárov sa zúčastnia a o kulinárske špeciality na tanieroch sa postarajú okrem domáceho šéfkuchára Karola Sklenára aj šiesti ďalší špičkoví šéfkuchári – Daniel HrivňákPeter FroloMichal BaniarPeter BrachoLukáš GuzmanMarek Bazala. Prítomným hosťom pripravia degustačné menu v šiestich chodoch na tri témy.

„Keď vstúpi do rodiny akákoľvek choroba je to ťažké, ale keď je to onkologické ochorenie dieťaťa, tak sa dlhodobo vytrácajú úsmevy. Našou akciou podporujeme práve onkologicky choré deti. V súvislosti s prvým ročníkom podujatia sme podporili občianske združenie Úsmevy pre deti ozdravnými pobytmi v našom zariadení. Zároveň aj naši zamestnanci prikladajú ruku k dielu, keďže počas sobotnej akcie pracujú z vlastnej vôle ako dobrovoľníci bez nároku na mzdu. Teším sa z toho, že aj tento ročník bude o úsmevoch, výborných pokrmoch, príjemnej atmosfére aj ľudskom rozmere. Dobré jedlo sa u nás bude tento raz snúbiť aj s vínami z vinárstva Miloš Grančič a na Liptove nám nemôže chýbať ani lokálne pivo Liptovar, takže bude to potešenie pre všetky zmysly. Nakoľko Liptov je hornatý, tak sa naši šéfkuchári zamerajú tematicky pri tvorbe jedál na les, aktuálne ročné obdobie jeseň a Liptov ako taký,“ povedal Anton Považský, spolumajiteľ Hotela Koliba Gréta***.

„Región sa spája aj s chuťami a vôňami. Som rada, že jednou z tém varenia je aj Liptov. Sama som zvedavá ako vyjadria náš nádherný región majstri kuchári, či to bude cez typické suroviny Liptova, ktorými sú ovčie syry, bryndza, zemiaky, kapusta alebo vyjadria región cez jeho pestrosť a atraktívnosť, ktorým dokáže lákať tisíce návštevníkov nielen v hlavných sezónach, ale v podstate celoročne,“ povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Podujatie začína v sobotu o 18:00 hod. a vstupné je 40,- na osobu. Výťažok z akcie bude použitý na onkologicky choré deti. Viac na https://www.kolibagreta.sk/sk/akcia/1363-2-suboj-sefkucharov-beneficna-akcia-pre-usmevy-pre-deti

 

 

Partners