Searching
Search

TMR pomáha Ukrajine

 

Najväčší prevádzkovateľ horských stredísk na Slovensku spustil pomoc pre vojnových utečencov z Ukrajiny. Spoločnosť Tatry mountain resorts, a.s. (TMR) sa zapojila do organizovania pomoci pre vojnových utečencov z Ukrajiny. V jednotlivých krajinách, v ktorých pôsobí, bude mať pomoc rôzne formy. Už v prvých dňoch vojenského konfliktu spoločnosť vytvorila podmienky, aby za súčasnými zamestnancami z Ukrajiny, ktorí o to mali záujem, mohli pricestovať ich rodiny. Poskytnuté im bolo bezpečné zázemie v podobe ubytovania a nevyhnutnej pomoci.

 

„V Českej republike sme v golfovom rezorte Kaskáda dali utečencom z Ukrajiny k dispozícii 20 izieb na 2 mesiace v hoteli Kaskáda Brno. Na Slovensku v spolupráci s OZ Tatry máme radi organizujeme  komplexnú pomoc pre ďalšie desiatky utečencov z Ukrajiny, ktorým dáme k dispozícii nielen jedno celé ubytovacie zariadenie, ale v prípade záujmu im vieme poskytnúť aj prácu,“ informoval predseda predstavenstva TMR Igor Rattaj. „Chceme, aby to bola komplexná pomoc a nielen strecha nad hlavou. To znamená, postarať sa nielen o dospelých, ale aj o deti a pomôcť rodinám so starostlivosťou o ne. Prichádzajú v extrémne náročnej situácii a my urobíme všetko preto, aby to pod Tatrami zvládli čo najlepšie,“ doplnila predsedníčka OZ Tatry máme radi Diana Migaľová. „Je mimoriadne dôležité, že celý proces príchodu je administratívne zjednodušený tak, aby mohli títo ľudia bez problémov využívať nielen poskytnutú pomoc, ale zároveň sa bez problémov začleniť a fungovať na Slovensku potrebnú dobu bez ďalších komplikácií,“ doplnil riaditeľ ľudských zdrojov v spoločnosti TMR Marek Schwarz.

 

Ďalšiu formu podpory predstavuje pomoc organizovaná v poľskom stredisku Szczyrk Mountain Resort, ktoré sa okrem poskytnutia ubytovania pre rodiny zamestnancov rozhodlo venovať výťažok z predaja skipasov na večerné lyžovanie na vybrané termíny do zbierky na pomoc utečencom.

 

Zdroj: TMR

Foto: Unsplash

Partners