O nás

Hoci je Hotelier odborný magazín, je najmä o ľuďoch a pre ľudí. Myslíme si totiž, že ľudí vždy najviac zaujímajú druhí ľudia. Hotely, produkty a úspechy sú vždy pútavejšie spoza opony, kde nazriete do príbehu človeka za nimi. Svety inšpiratívnych ľudí, ale aj reportáže, trendy či informácie vám prinášame tiež osobne a autenticky – z miesta, na ktoré nás život dovial. Naši skvelí redaktori sa starajú o nápaditosť, čítavosť a atraktivitu Hoteliera, zárukou odbornosti a našim „rodinným striebrom“ sú odborní spolupracovníci – špičkoví profesionáli s dlhoročnou praxou vo svojom segmente. 

Zlatica Kramarová

Šéfredaktorka

Spoluzakladateľka časopisu a šéfredaktorka Hoteliera má za sebou viac ako 300 rozhovorov, takmer 10 000 stránok časopisu, množstvo novinárskych ciest, akcií, výstav, konferencií a mediálnych partnerstiev. A stále ju baví prinášať vám nové témy, informácie, atraktívne reportáže a najmä inšpiratívne príbehy ľudí z hotelového sveta.

Ján Kramár

Marketing

Spoluzakladateľ časopisu a portálu Hotelier sa už takmer 20 rokov stará o naše financie, ako sa hovorí, aby bolo „na chleba”… a zostalo aj na kávičku. Vďaka bohatému portfóliu 650 dodávateľov hotelového vybavenia nájdete na našom webe spoľahlivých a overených predajcov v každom segmente. 

Martina Matejová

Projektová manažérka

Maťa je dušou online portálu Hotelier.sk. Svoje skúsenosti z oblasti PR a online marketingu detailne pretavuje do ľúbivej webovej stránky. Jej zásluhou sa vám Hotelier.sk dobre číta, je prehľadný aj pohľadný, výstižný aj inšpiratívny.

Helena Kramárová

Redaktorka

Jablko nepadlo ďaleko od stromu a tak aj druhá generácia rodinného vydavateľstva Hoteliera začala prispievať svojimi odbornými znalosťami z branže. Teoretickými z alma mater mnohých hotelierov – UMB v Banskej Bystrici a privátnej univerzity Excelia vo francúzskom La Rochelle, ako aj praktickými skúsenosťami z jedného z  najlepších slovenských hotelov Grand Hotel Kempinski High Tatras. Vďaka plynulej angličtine bude pre vás skvelým zdrojom noviniek a inšpirácií zo sveta.

Anna Gocoliaková

Sociálne siete

Anička je náš najmladší člen tímu a skvele vyvažuje naše roky praxe svojim sviežim, ničím nezaťaženým pohľadom. Charakterizujú ju znaky jej generácie Z, Zoomers – je mladá, technicky zdatná a sociálne zameraná, čiže sa s jej skvelými nápadmi a príspevkami stretnete najmä na našich sociálnych sieťach.

Jarmila Horváthová

Redaktorka

Odborných redaktorov, ktorí sa dokonale vyznajú v hotelovej branži a gastrobiznise môžete na Slovensku spočítať na prstoch jednej ruky. Jarka medzi nich patrí už roky, počas ktorých bola srdcom i hlavou prestížnych hodnotení Trend Top Hotely a reštaurácie Slovenska, ako aj odborných konferencií, spájajúcich hoteliersku branžu.

Odborní spolupracovníci

Iveta
Pupišová

Iveta Pupišová

Za nefungujúcimi procesmi často nachádza nefungujúce vzťahy, preto pre Hoteliera už roky píše o vzťahoch medzi zamestnancami, oddeleniami, majiteľmi a riaditeľmi, zamestnancami a klientmi. Nekompromisne a bez príkras poodhaľuje hotelový život „za oponou” do takej miery, že sa v článkoch nájde nejeden hotelier. Vo svojej Akadémii hoteliera je špecialistkou na tréning a mentoring hotelového personálu a mystery shopping.

Radim
Beneš

Radim Beneš

Dlhoročný hotelier s titulom Hotelier roka v kategórii sieťových hotelov prešiel riaditeľskou stoličkou viacerých špičkových zariadení v Česku aj na Slovensku. Svoje skúsenosti rád odovzdáva nielen študentom stredných škôl, ale aj našim čitateľom. Od roku 2022 pomáha manažérom a ich tímom napredovať v rámci svojej vzdelávacej a konzultačnej spoločnosti Hotelový doktor.

Anna
Jarinová

Anna Jarinová

Jej inovatívny prístup k wellness filozofii víri pokojné hladiny slovenských hotelových vôd. V Amerike šéfovala wellness-u so 60 zamestnancami, riadila spa značiek ako Fairmont, Mandarin Oriental, zakladala a viedla ZION SPA, je slovenským zástupcom v celosvetovej organizácii World Spa Orgqnization. Dnes je riaditeľkou luxusného hotela, svet wellness a jeho potenciál však zostáva jej srdcovou záležitosťou, o ktorú sa s vami rada podelí.

Simoneta
Vargová

Vargova

Hotelová aj životná cesta Simonety viedla z Bratislavy cez Prahu na Blízky Východ. Tam vzdelávala personál v rôznych krajinách, aby sa napokon usadila v kozmopolitnom Dubaji. Odtiaľ nám prináša inšpirácie a skúsenosti z atraktívnej destinácie s prepracovaným hotelovým sektorom. Špecializuje na kvalitu hotelových služieb a vzdelávanie hotelových lídrov.

Dušan
Křístek

Dušan

Jeho fotky sú lákavou pastvou pre oči a chuťové poháriky. Ťažko by ste našli na Slovensku prestížnejšieho food fotografa ako je Dušan. My sme mali to šťastie, že sme s ním a najlepšími šéfkuchármi Slovenska nafotili množstvo kuchárskych kníh, jedna z nich dokonca zabodovala vo svetovom rebríčku najlepších kuchárskych kníh Best Cookbook in the World. Okrem jedla „prešli” jeho objektívom na titulky rôznych časopisov celebrity najvyššej kategórie ako sú Helena Vondráčková, či Karel Gott. Tešíme sa, že aj vy si môžete vychutnať jeho umenie na tanieri.

Marek
Hajkovský

Marek-13

QEP Qualified European Photographer – je titul, ktorý si za menom píše len hŕstka slovenských profesionálnych fotografov. Jeho meno nájdete pri fotkách najlepších (nielen) slovenských hotelov a úchvatných záberoch slovenskej prírody v každom ročnom období.

Vojto
Artz

Vojto Artz President Slovak Chefs Association_LOW

Ak je niekto nekorunovaným kráľom slovenskej gastroscény, tak to posledné desaťročia je určite Vojto. Len miesto koruny má aktuálne na krku majestátnu reťaz s odznakom prezidenta Zväzu kuchárov a cukrárov, čo hovorí za všetko. Vojta pozná v branži úplne každý, je profesionál v každom ohľade a my máme tú česť, že je našim spolupracovníkom od prvého vydania časopisu Hotelier v roku 2007.

Vlado
Morochovič

vlado

V gastrobranži platí, že každý úspešný šéfkuchár je v niečom konkrétnom dobrý –  ba najlepší. Ak ste to náhodou nevedeli, tak od dnes poznáte najlepšieho tovaroznalca na Slovensku! Vlado vám poradí, ako najlepšie využiť suroviny, čo svedčí o ich (ne)kvalite a čím môžete obohatiť jedálny lístok v jednotlivých obdobiach roka. S láskou a zanietením rozpráva dopodrobna o každej surovine a my veríme, že túto lásku a rešpekt k nim prenesie aj na vás.

Lucia
Arbetová

Lucia Arbetova

Dlhoročná hotelierka s bohatými skúsenosťami prevažne v sieťových hoteloch. Vo svojom profesionálnom portfóliu, v rámci ktorého prešla od nezávislých hotelov cez viacero sieťových značiek, má okrem mestských a konferenčných hotelov aj vedenie kúpeľného hotela v legendárnych Karlových Varoch. Po návrate späť do Bratislavy začala okrem hotelierstva aktívne pôsobiť aj v prezídiu Asociácie hotelov a reštaurácií Slovenska (AHRS). Šéfka, kolegyňa, mentorka a matka, ktorá sa s vami svojským štýlom podelí o svoje hotelierske a líderské skúsenosti, nazbierané za viac ako 30 rokov kariéry.