Je personál rozdelený na jednotlivé akcie?
Nie, napríklad keď sú naraz tri akcie, tak je vyčlenený určitý počet ľudí, vzhľadom na počet klientov a majú na starosti všetky tri akcie, na formulári majú timing – kto má kedy obed, coffee break a podobne. Všetko musí byť zosúladené, aby mali hostia vždy všetko pripravené.
Ako zosúlaďujete menu?
Keď máme naraz dve-tri skupiny, obchodné oddelenie sa snaží o to, aby bolo rovnaké jedlo servírované pre všetkých. Lebo robiť v jednej kuchyni rôzne veci pre tri skupiny je veľmi zložité, druhovo aj kapacitne. K podávanému jedlu sa vždy musíme vyjadriť najskôr my, či ho vieme takto skombinovať, až potom ho event manažér odsúhlasí klientovi. Vždy sa snažíme nájsť cestu, aby bol klient spokojný a my sme to mohli organizačne zvládnuť.
Napriek plánovaniu sa často najmä na F&B udejú neočakávané udalosti.
My sme nastavení tak, že musíme vždy vyriešiť vec k spokojnosti klienta, nech nás to stojí čokoľvek. V každom podniku sa niekedy stane, že čašník obleje hosťa. Ak je u nás ubytovaný, tak mu ponúkneme vec vyprať, aby ju mal už ráno čistú a suchú. Mal som v jednom hoteli reštauračného manažéra, ktorý mi vždy hovoril: „Richard, neboj sa, 80 % vecí sa vždy vyrieši samo a 20 % vieme ovplyvniť.“ Odvtedy si často na neho spomeniem. Lebo naozaj, môžeme sa akokoľvek snažiť, ale niektoré veci neviem ovplyvniť a ony sa naozaj samy vyriešia.
Trénujete ľudí na nečakané udalosti?
Áno, všetci vedia, aké kroky majú urobiť. Buď vymeniť jedlo, neúčtovať ho, dať dezert, kávu alebo drink navyše, na to majú právomoci. Pokiaľ to nestačí, musia zavolať niekoho nadriadeného. Ak tam nie som ja, mala by to byť asistentka alebo MOD – manager on duty. Vždy hovorím našim ľuďom – hosť musí mať pocit, že sa o neho postaráme.