Vyhľadávanie
Vyhľadať

V hotelovom lobby prasklo gigantické akvárium

Dnes v ranných hodinách prasklo gigantické akvárium, údajne najväčšie samostatne stojace na svete, v budove DomAquarée situované v lobby hotela Radisson Blu v centre Berlína.

Voda z akvária zaplavila aj ulice v centre mesta, oznámila hovorkyňa berlínskej polície, informuje TASR podľa správy agentúry DPA.
V hoteli, ktorý sa v budove nachádza, bolo okolo 05.45 h počuť veľmi hlasný zvuk. Následne na sa na ulicu zrútili časti fasády budovy DomAquarée.
„Akvárium je poškodené, uniká z neho voda. Situácia v tejto chvíli nie je jasná," uviedla miestna hasičská služba na sociálnej sieti Twitter. Zároveň dodala, že na miesto bolo vyslaných 100 hasičov. DomAquarée sa nachádza na Ulici Karla Liebknechta – hlavnej dopravnej tepne v centre Berlína. Po incidente ju museli uzavrieť. Centrum pre dopravné informácie na Twitteri uviedlo, že na ceste sa nachádza "extrémne veľa vody". V budove DomAquarée sa nachádza akvárium s morskými živočíchmi a tzv. AquaDom, ktorý praskol. Ide o veľkoobjemové akvárium, v ktorom sa nachádzalo asi 1500 druhov tropických rýb a bolo populárnou turistickou atrakciou.Podľa webovej stránky budovy DomAquarée bol AquaDom najväčším voľne stojacim cylindrickým akváriom na svete". Obrovský valcovýkontajner bol z akrylového skla, vysoký 16 metrov, s priemerom 11,5 metra, jeho stredom premával výťah.Podľa agentúry DPA obsahovalo až milión litrov slanej vody a v roku 2020 bolo zmodernizované.

 

Zdroj: TASR

Foto: DomAquarée

 

 

 

Partneri