Projekt domčekov v korunách stromov s wellness, originálna forma ubytovania a relaxácie, spája divokú krásu prírody s moderným pohodlím. Zariadenie v tokajskej vinohradníckej oblasti v Košickom kraji otvára svoje dvere v snahe obohatiť návštevnícky zážitok pre milovníkov prírody a ekoturizmu.
„Netradičné ubytovanie v korunách stromov sa stalo trendom zážitkového ubytovania po celom svete. Preto ma veľmi teší, že táto moderná a atraktívna novinka bude prístupná aj v našom kraji,“ povedal predseda Košického samosprávneho kraja Rastislav Trnka. Považuje ho za ďalší významný prvok, ktorý obohatí turistický ruch v Košickom kraji a prinesie nového ducha na dolný Zemplín. „Územie slovenského Tokaja je už teraz známe výborným vínom a pôvabnými cyklistickými trasami. Som presvedčený, že nový projekt na tento bohatý základ úspešne nadviaže. Verím, že domčeky budú nielen zaujímavým miestom na oddych a relaxáciu. Tiež na inšpiráciou pre ďalších investorov, ktorí uvažujú o rozvoji svojich podnikateľských aktivít na našom území. Takýto druh projektov prispeje nielen k rozvoju udržateľného turistického ruchu, ale aj k celkovému rozvoju a prosperite nášho kraja a prinesie do našej destinácie novú energiu a dynamiku,“ dodal.
Dedinka v korunách stromov
Sedem domčekov je vybudovaných vo vzdušných korunách stromov, ako súčasť lesoparku Campingu Malá Bara. Toto originálne ubytovanie predstavuje spojenie prírody, architektúry a pohodlia. Domčeky sú prepojené lanovými premosteniami, čo pobytu pridáva dobrodružný rozmer. Návštevníci majú možnosť relaxovať v komfortných ubytovacích jednotkách, z ktorých sa im naskytne nádherný výhľad na okolitú prírodu. Zároveň majú prístup k wellness centru, kde si budú môcť oddýchnuť a zregenerovať sa vo výnimočnej atmosfére.
„Päť domčekov dostalo pomenovania podľa odrôd vína z tejto oblasti. Lipovina, Muškát žltý, Furmint, Zeta a Kabar a ďalšie dva nesú názov Vírivka a Sauna. Cieľom nebolo len vytvoriť netradičné bývanie v korunách stromov s wellness zážitkami, ale zabezpečiť aj spojenie s miestnymi vinármi, s ktorými sa bude dať dohodnúť na ochutnávke tokajských vín. Očakávame, že samotný wellness komplex bude na prijímanie návštevníkov pripravený v priebehu mesiaca októbra,“ uviedol realizátor projektu Ivan Fedor za spoločnosť FED-comp, s.r.o. .
Projekt Tokajských domčekov je súčasťou Campingu Malá Bara. Bol podporený Košickým samosprávnym krajom z dotačného programu Terra Incognita sumou 195 tisíc eur.
Zdroj: Košice Región Turizmus