Vyhľadávanie
Vyhľadať

Zimná sezóna v Jasnej odštartovala

Za kvalitnou lyžovačkou na Slovensku smerujú lyžiari do strediska Jasná Nízke Tatry. Lyžiarske možnosti Liptova dopĺňa stredisko Malinô Brdo pri Ružomberku, ale aj niekoľko menších stredísk pre menej náročných lyžiarov s výhodnejšími cenami skipasov. Na to, aby lyžiari mohli naplno využívať svahy Liptova, je potrebné lyžiarske trasy technicky dosnežiť, čo však v posledných týždňoch komplikovalo, na toto ročné obdobie, teplé počasie. „Nie je tajomstvom, že sa nášmu regiónu v oblasti cestovného ruchu dlhodobo darí. V zime je na Liptove obrovský dopyt najmä po stredisku Jasná a lyžiari by sa najradšej ubytovali v hoteloch v blízkosti svahov, a to napriek najvyššej cene za lôžko. Kapacity sa logicky najlepšie predávajú priamo v stredisku, ale vďaka našej prepracovanej sieti bezplatných liniek SKI & AQUA BUS-ov si lyžiari môžu dopriať pohodlnú lyžovačku, aj keď sú ubytovaní desiatky kilometrov ďalej. Ako negatívum, najmä v zime, vnímame niekoľkoročný výpadok hotela Junior pri zjazdovke Biela Púť. I keď to na našej návštevnosti zatiaľ dramaticky nepociťujeme a región dokáže stále rásť. Počet prenocovaní počas minulej zimy medziročne narástol o 5,8 percenta na viac ako 667 tisíc. Verím, že návštevnosť porastie aj túto zimu, keďže stredisko v Jasnej zaviedlo ako prvé na Slovensku flexi ceny, ktorými dokáže okrem iného lepšie regulovať návštevnosť. Ide o cenotvorbu, ktorá je podobná ako pri predaji leteniek," povedal predseda predstavenstva Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Ján Blcháč. SKI & AQUA BUSy podporuje formou dotácie Ministerstvo dopravy a výstavby sumou vo výške presahujúcej 100 tisíc eur a oblastná organizácia ich poskytuje bezplatne pre všetkých majiteľov platných skipasov a zľavových kariet Liptov Region Card.

„Od 1. decembra sprístupníme zjazdovku pre nenáročných lyžiarov číslo 13 Biela Púť a dve červené zjazdovky pre stredne náročných lyžiarov. Bude to zjazdovka číslo 1 Pretekárska z Priehyby na Záhradky a číslo 2 Májová z Priehyby do Jasnej, dokopy v dĺžke viac ako tri kilometre. Aktuálne nám počasie praje, zasnežujeme a čoskoro pribudnú aj ďalšie kilometre trás,“ povedal riaditeľ strediska Jasná Matej Hulej.

Oficiálne otvorenie zimnej sezóny na Liptove organizátori ozvláštnili tento rok symbolikou spojenia prvého štátu Čechov a Slovákov. „Bez českého prínosu v období prvej republiky by Tatry, čo sa týka výstavby a rozvoja cestovného ruchu, neboli tam, kde sú dnes. Napríklad Alojz Lutonský, ktorého časť výstavy je dnes inštalovaná aj tu, na Rotunde, bol iniciátorom výstavby historicky prvej lanovky v Nízkych Tatrách a priekopníkom tatranského turizmu, jaskyniar, publicista, fotograf a stojí aj za názvom strediska Jasná,“ povedala starostka obce Demänovská Dolina Ľubomíra Klepáčová.

„Návštevnosť Liptova ťahajú domáci Slováci, ale v horách veľmi často počuť aj češtinu. Česi si spolu s Poliakmi delia druhú a tretiu priečku v návštevnosti nášho regiónu. Pre zaujímavosť, aj kampane na českom trhu realizujeme vo väčšine prípadov v slovenskom jazyku a máme na tento spôsob komunikácie pozitívne ohlasy. Slovenčina výborne vyznie najmä v rádiovej kampani. Jednoducho nadväzujeme na našu spoločnú minulosť a moderným spôsobom sme Česko a Slovensko stále v symbolickom spojení," povedala riaditeľka Oblastnej organizácie cestovného ruchu REGION LIPTOV Darina Bartková.

Liptov je na zimnú sezónu pripravený. Atraktívny balík služieb, ktorý tvorí široká ponuka ubytovania vo viacerých kategóriách, akvaparky, wellnnessy, kúpele, jaskyne, rôzne doplnkové služby a atrakcie, chutné gastro, už čoskoro doplní aj plnohodnotná lyžovačka, ktorej bránil nedostatok snehu

Partneri