Searching
Search

Otváracia večera ZFJ bola v reštaurácii MenJu

Gurmánska oslava jedla má za sebou tohtoročnú otváraciu večeru. Čo pripravil hosťom skúsený šéfkuchársky tandem Korbelič + Sika reštaurácie MenJu v Hoteli Aston?

Otváracia večera Zimného festivalu jedál 2023 sa konala v piatok 20. januára v novootvorenej reštaurácii MenJu, no obľúbený festival jedla prebieha už od 14. januára vo vybraných reštauráciách celého Slovenska. Slávnostné otvorenie tento rok padlo na novootvorenú reštauráciu známeho šéfkuchárskeho tandemu Martin Korbelič a Tomáš Sika.

Podávalo sa špeciálne menu pozostávajúce z klasickej polievky máčanky, diviny z považských lesov s makom a tekvicovou haruľou.

Dezert bol pre každého prítomného gurmána milou spomienkou na detstvo - detská krupica v novodobom šate.. 

Jedlá boli upravené moderným štýlom a chuťovo fantasticky vyladené, hostia si užili aj spoločnosť známych šéfkuchárov, ako aj organizátora festivalu Radoslava Nackina. Ten odštartoval festival prípitkom s Champagne Laurent Perrier a príhovorom.

Organizátor a riaditeľ festivalu Radoslav Nackin poďakoval partnerom festivalu, predovšetkým spoločnosti KON – RAD, ktorá dodáva k festivalovým menu svetoznámu vodu S.Pellegrino a tiež Champagane Laurent Perrier. O skvelú atmosféru sa postaral klavirista Tomáš Dome a príjemná profesionálna obsluha reštaurácie.

Festival bude prebiehať až do 26. februára a tak máte, milí gurmáni, ešte čas rezervovať si špeciálne festivalové menu v 40 reštauráciách, ktoré nájdete na stránke https://www.zimnyfestivaljedla.sk/

Partners