Používaním tejto stránky vyjadrujete súhlas so Zásadami ochrany osobných údajov.
Súhlasím
HotelierHotelierHotelier
Oznámenie Zobraziť viac
Font ResizerAa
  • Komentáre
  • Aktuality
    • Cestovný ruch
    • Regióny
  • Téma
    • Ekonomika
    • Housekeeping
    • Interiér/Exteriér
    • Manažment
    • Obchod a marketing
    • Personál/Osobný rozvoj
    • Vzdelávanie
    • Technológie
    • Wellness
  • Osobnosti
    • Rozhovory
    • Čo ma posúva ako hoteliera
    • Čím aktuálne žijeme
  • Hotely
    HotelyZobraziť viac
    Perníkovú chalúpku s 3000 lentilkami uvidíte len vo Vysokých Tatrách
    24. decembra 2025
    Hotelieri predstavili študentom udržateľnosť v hotelierstve
    27. novembra 2025
    Inšpirácia pre hotelierov. Ako premeniť lokalitu na zážitok
    7. novembra 2025
    České hotely získali prestížne ocenenia MICHELIN Key Hotels
    26. októbra 2025
    Kaskády zrejú ako víno. 20 rokov oslávili komorne
    10. októbra 2025
  • Gastro
    • Eventy, súťaže, ocenenia
    • Interview gastro
    • Jedlá a recepty
    • Koncepty
    • Nápoje
    • Produkty
    • Trendy
    • Vzdelávanie
  • Dodávatelia
    • Hotel
    • Reštaurácia
    • Wellness
  • Zo sveta
    Zo svetaZobraziť viac
    Keď móda otvára dvere hotelov: od Versace po Louis Vuitton 2026
    2. januára 2026
    Kam za snehom? Horné Štajersko je hneď za rohom!
    29. decembra 2025
    Vianoce v Dubaji – otvorená náruč rozmanitosti
    4. decembra 2025
    Ciel Dubai Marina: Najvyšší hotel sveta otvoril svoje brány
    28. novembra 2025
    Inšpirácia pre hotelierov. Ako premeniť lokalitu na zážitok
    7. novembra 2025
  • O nás
  • HOTEL MarketplaceNOVÉ
Čítanie: Silvia Manduľáková: Čo ma posúva ako hotelierku?
Zdieľať
Font ResizerAa
HotelierHotelier
Hľadať
  • HOTEL MarketplaceNové
  • Domov
  • Komentáre
  • Aktuality
    • Cestovný ruch
    • Regióny
  • Téma
    • Ekonomika
    • Housekeeping
    • Interiér/Exteriér
    • Manažment
    • Obchod a marketing
    • Personál/Osobný rozvoj
    • Vzdelávanie
    • Technológie
    • Wellness
  • Hotely
  • Gastro
    • Eventy, súťaže, ocenenia
    • Interview gastro
    • Jedlá a recepty
    • Koncepty
    • Nápoje
    • Produkty
    • Trendy
    • Vzdelávanie
  • Osobnosti
    • Rozhovory
    • Čo ma posúva ako hoteliera
    • Čím aktuálne žijeme
  • Dodávatelia
    • Hotel
    • Reštaurácia
    • Wellness
  • Zo sveta
  • O nás
  • Záložky
    • Prispôsobte záujmy
    • Moje záložky
Máte existujúci účet? Prihlásiť sa
Nasleduj nás
Silvia Manduľáková
Hotelier > Osobnosti > Čo ma posúva ako hoteliera > Silvia Manduľáková: Čo ma posúva ako hotelierku?
Čo ma posúva ako hotelieraOsobnosti

Silvia Manduľáková: Čo ma posúva ako hotelierku?

red.
red.
Uverejnené: 10. januára 2024
4 min. čítania
Zdieľať

Viac ako hotelierka je Silvia Manduľáková verejnosti známa ako držiteľka ocenenia Absolútna Slovenka roka 2023 za dlhoročnú podporu technického vzdelávania detí na Slovensku. Vyštudovaná pedagogička teda okrem vlastného Hotela Zelená Lagúna na brehu Veľkej Domaše riadi aj neziskovú organizáciu Eductech, ktorú založila. Koncom roka 2023 prevzala tiež ocenenie za prínos v oblasti hotelierstva a gastronómie, podporu talentov a odborného vzdelávania, udeľované pri príležitosti 30. výročia založenia AHRS. Najnovšie k jej aktivitám pribudol päťhektárový vinohrad v Tokaji s ročnou produkciou 8-10 tisíc fliaš vína. Nás zaujímalo, čo ju posúva v jej hotelovom svete…

Pozícia hotelierky vo výkonnej pozícií a vnímanie spolumajiteľky hotela je v istých témach rozdielna. Smerovanie hotelového manažmentu je o sledovaní investícií a jej návratnosti. Práve tam začína skutočná práca hoteliera.

- Inzercia -
Ad image

Kvalita hotelových služieb vždy závisí od ľudí. Častou chybou investorov je preceňovanie svojich schopností a spoliehanie sa na dobrú investíciu. Ani najlepšia investícia bez potrebnej koncepcie a myšlienky neprinesie žiadané výsledky. Dôležitým faktorom pre návratnosť investícií je čas a doba.

Hotelový segment posledné tri roky prechádza krízou. Nevýhodou tohto obdobia je, že v kombinácii času a faktorov akými sú pandemická, energetická a environmentálna kríza sprevádzaná nedostatkom personálu, celosvetové dianie zmietané vojnami, vedie k zhoršovaniu prognózy dlhodobých plánov. Zmena súčasnej spoločnosti urýchlila v nadväznosti na udržateľnosť rozbehnuté projekty ekologického charakteru.

Ak zvažujem, čo ma najviac posúva v mojej profesii, je to práve minimalizmus a kvalita vo všetkých oblastiach života. 

Nezačalo to iba posledné roky. Celý hotelový komplex sme už od výstavby a otvorenia v roku 2015 nastavili ako ostrovnú sebestačnú prevádzku. Využíva alternatívne zdroje energie vrátane súčasného obhospodarovania pôdy, pestovania a spracovania vlastných produktov pre hotelovú reštauráciu.

Každé stredisko má svoje špecifiká a pre tento dôvod sú vždy pre mňa nosnými témami ekológia a minimalizmus.

V prípade minimalizmu je obmedzenie objemu nákupov, tvorby odpadu a šetrenie energie a prostriedkov. Svoju pozornosť sústredím na podstatu a kvalitu. Postupná zmena zásobovania vlastnými produktami – vínom, rybami, ovocím, zeleninou, až po živé kvety na stole… Výstup je pre mňa veľmi dôležitý a teší najmä našich klientov. 

Samozrejme, pri nastavení týchto procesov vzniká tlak na flexibilitu nielen pri plánovaní, ale aj pri realizácii.

Zvládnuť výzvy tejto doby a pracovné nasadenie je pre hotelierku, mamu a manželku po všetkých stránkach osobnosti náročné. Zároveň takzvane manažérsky nevyhorieť a posúvať firmu vpred, inšpirovať zamestnancov, udržať spokojnosť a pozornosť hostí si žiada veľkú dávku životnej energie. Nachádzam ju najmä v prírode. Obdivujem jej dokonalý súlad a hodnoty, ktoré ma najviac v živote posúvajú.

Nie sú to len dlhé prechádzky lesom, krásne výlety na chalupu s rodinou a priateľmi, ale najmä pochopenie princípov a podstaty života. Mám deti a voči nim aj zodpovednosť šetriť zdroje a byť zodpovedná voči životnému prostrediu. Nie pre trend doby, ale pre život v harmónii v súlade s prírodou. Naplniť súčasne potreby bez toho, aby sme ohrozili schopnosť žiť v zdravom prostredí našim budúcim generáciám je prvoradá úloha, ktorá posúva moje vnímanie aj v pozícii hoteliera.

Udržateľnosť nie je pre mňa výzvou, ale šancou meniť veci k lepšiemu.

Jaroslav Kubaľa: Rád nechám ľudí „zahviezdiť“
Patrícia Chovanová, výkonná riaditeľka Hotela Devín, Bratislava
Novým riaditeľom Grand Hotela River Park sa stal Leo Cyrzyk
Anna Jarinová: Čo ma posúva ako hotelierku
Katarína Lukáčová, Effective hotel management: Obchodná stratégia je v hoteli rovnako dôležitá ako ľudia
Zdieľajte tento článok
Facebook E-mail Tlačiť
Predchádzajúci článok Liptov Ride 2023 štart Registrácia na Liptov Ride 2024 začína
Nasledujúci článok Mak – malé zrnká s veľkým účinkom
Nekomentované

Pridaj komentár Zrušiť odpoveď

Prepáčte, ale pred zanechaním komentára sa musíte prihlásiť.

- Inzercia-
Ad image

Najčítanejšie za posledných 7 dní

Zo sveta

Keď móda otvára dvere hotelov: od Versace po Louis Vuitton 2026

Lea Lisá
Lea Lisá
2. januára 2026
Rok 2025? Bola to divoká jazda.
Prvé lietadlo linky Gdańsk – Poprad-Tatry pristálo cez Vianoce
Kam za snehom? Horné Štajersko je hneď za rohom!
Máte na sviatky plno? Pripravte sa, očakávajte aj nečakané

Sledujte nás

Nájdete nás na sociálnych sieťach
2.3KPáči sa mi to
2.1KPin
1.3KSledovať
454Odoberať

Kategórie článkov

  • Aktuality
  • Téma
  • Rozhovory
  • Hotely
  • Gastro
  • Zo sveta

Odber newslettra

Prihláste a na odber noviniek
a dostávajte naše najnovšie články či tipy!

Nájdete nás na

  • O nás
  • Kontaktujte nás24/7
  • Inzerujte u násAKCIA
  • Media kitAKCIA
  • Zásady ochrany osobných údajov
© Hotelier 2023. Všetky práva vyhradené. Stránky vytvorené firmou beVisible s.r.o.
Vitaj späť

Prihlásiť sa do svojho konta

Username or Email Address
Password

Stratili ste heslo?